Faik Öztrak’tan erken seçim açıklaması

 Faik Öztrak’tan erken seçim açıklaması

CHP Merkez İdare Şurası (MYK), Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı esnasında, CHP’li Öztrak basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, “Hafta sonu Marmaris’teki orman yangınında genç bir ormancımızı şehit verdik. Kendisine Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz. CHP İktisat Masası geçtiğimiz hafta Konya’daydı. Konya’da da itimat bitmiş. Yatırım iştahı kalmamış” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Öztrak, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın yapıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

* Pek çok evladımız imtihanda ter döktü. Pandemi periyodunda aslında yanlışsız düzgün ders verilemedi. Artık duyuyoruz ki imtihan soruları epey zormuş. Neden bu kadar güç sorular soruldu? Boş kalacak kontenjanlara Katarlı öğrencileri doldurmak için mi?

* Şu Katar’ı sevdiğiniz kadar, Türkiye’yi de sevseniz ya. Madem bu kadar Katar’ı seviyorsunuz; O vakit size tavsiyemiz, emekliliğinizi de Katar’da geçirmeniz.

“MİLLETİMİZİ BORCA BATIRMAYACAĞIZ”

Öztrak, partisinin mümkün erken seçime hazır olduğunu belirterek, şu tabirleri kullandı:

* CHP, Millet İttifakı ortaklarıyla milletin vereceği misyona hazırdır. Yeni kurumlar, yeni kurallar, yeni takımlarla, milletimizi işle, aşla, refahla buluşturmaya hazırdır. Hakla, hukukla, adaletle, gerçek demokrasiyle yönetmeye, herkesin can ve mal güvenliğini sağlamaya, milletimizi üreterek zenginleştirmeye, hakça paylaşmaya, kimseyi yalnız bırakmamaya, dışlamamaya kararlıyız.

* Biz iktisadımızı büyütürken, ülkemizi, dağımızı, taşımızı, ırmaklarımızı, ormanlarımızı koruyacağız. Milletimizi, devletimizi borca batırmayacağız, Yurttaşlarımızı yüksek faize, enflasyona, hayat pahalılığına ezdirmeyeceğiz. DHA

Yorum Yap