Fatih Terim önceliği belirledi!

 Fatih Terim önceliği belirledi!

Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki PSV Eindhoven maçları için geri sayıma geçen Galatasaray’da transfer planlaması şekillendi. Sarı-kırmızılılar, bütçesini zorlamayacak destekler yapmayı hedeflerken TFF’nin yeni yabancı kuralına nazaran de hareket edecek. Önümüzdeki dönem ‘8’i birebir anda alanda, toplam 14 yabancı’ kuralı uygulanacak.

Teknik Yönetici Fatih Terim’in elindeki mevcut takımda, kiralık Mostafa Mohamed dahil, 12 yabancı bulunuyor. Donk’un da kontratı uzatılırsa, bu sayı 13’e çıkacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ALEX MORENO SIKINTI GÖRÜNÜYOR

Bu durumda Cimbom’a 1 yabancı kontenjanı kalıyor. En dertli bölge olan sol bek, bu kontenjan için kullanılacak. Listede 3 aday var: Aanholt, Alioski ve Moreno. Bu isimlerden evvel çıkan isim, Crystal Palace ile kontratı biten ve bonservisi elinde olan, Hollanda’nın EURO 2020’de elenmesinin akabinde tatile çıkan 30 yaşındaki Van Aanholt. Leeds ile mukavelesi biten 29 yaşındaki Makedon Alioski plase. Betis ile kontratı devam eden 29 yaşındaki İspanyol Moreno güç görünüyor.

KONTENJAN AÇILACAK, GEDSON GELECEK

Galatasaray’da Sekidika ve Ozornwafor’un kiralanması planlanıyor. Falcao, Diagne ve Feghouli’nin de gönderilmesi gündemde. Bu planların hepsi hayata geçirilebilirse 5 kontenjan açılmış olacak ve Terim’in eli rahatlayacak. Sol bekten sonra Onyekuru ve Fernandes’in yine kiralanması için teşebbüsler başlayacak.

Yorum Yap