Fenerbahçe 34’üncü liderini seçiyor! Ali Koç tek aday…

 Fenerbahçe 34’üncü liderini seçiyor! Ali Koç tek aday…

Sarı-lacivertli kulüpte bugün 2019-20 yılları idare ve kontrol şuraları raporlarının okunması ve başka farklı ibra edilmeleri, 2021 yılı bütçesinin borçlanma gereksiniminin oylanması, yıllık aidat bedeli hakkındaki teklifin oylanması, spor şubeleri ve ticari faaliyetlerin tekrar yapılandırılması için yetki istenmesi, E-spor, bayan futbol ekibi ve paralimpik spor şubeleri kurulması için yetki verilmesi, ihraç edilenler hakkında onay yahut ihracı kaldırma ile sandık heyetleri lider ve üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek.

İkinci gün ise aidatını yatıran 28 bin 902 kongre üyesi ile 107 temsilci üye delege toplamda 29 bin 9 üyenin oy kullanma süreci saat 10:00 prestijiyle başlayacak ve 17:00’ye kadar devam edecek. Saat 17:00’den evvel sandık başına geldiği tespit edilen üye ve delegeler ise oylarını bu saatten sonra da kullanabilecek. Öte yandan ikinci gün, başkanlık seçiminin haricinde idare şurası belirli olacak. Başkanlık seçiminin yanı sıra; idare şurası asıl ve yedek üyelerinin seçimi, kontrol şurası asıl ve yedek üyelerinin seçimi, disiplin konseyi asıl ve yedek üyelerinin seçimi, sicil heyeti asıl ve yedek üyelerinin seçimi, balotaj şurası asıl ve yedek üyelerinin seçimi, tarih, müze ve arşiv heyetinin asıl ve yedek üyeleri muhakkak olacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SARI-LACİVERTLİ KULÜP 34’ÜNCÜ LİDERİNİ SEÇİYOR

Fenerbahçe’de mevcut lider Ali Koç, seçime tek aday olarak girecek. Sarı-lacivertli kulübün bir evvelki seçiminde 20 yıllık lider Aziz Yıldırım karşısında 16 bin 92 oy alan Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü’nün 33’üncü lideri seçilmişti. Ali Koç, yarın lider seçilmesi durumunda sarı-lacivertli kulübün 34’üncü lideri olacak.

Bir başka lider adayı Eyüp Yeşilyurt ise gerekli imza kuralları ve konseyleri oluşturamaması sebebiyle seçime giremeyecek. Yeşilyurt’un yanı sıra aday olması beklenen Engin Verel de seçime katılmayacak.

ESKİ YÖNETİCİLERDEN ÖMER TEMELLİ İLE AHMET KETENCİ YENİ İDARE LİSTESİNDE YER ALDI

Fenerbahçe’de yapılacak Olağan Seçimli Genel Şura öncesinde tek aday Ali Koç’un idare şurası aday listesi dün gece açıklandı. Eski yöneticilerden Ömer Temelli ile Ahmet Ketenci yeni idare listesinde yer alırken; Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Tankut Turnaoğlu, Turhan Şahin, Ömer Okan, Ozan Korman Tarman ve Metin Sipahioğlu ile yol ayrımına gidildi. Öte yandan Fenerbahçe Kulübü İrtibat Koordinatörü Can Gebetaş da yeni periyot için yedek üyeler ortasında yer aldı.

Ali Koç’un idare şurası listesinde şu isimler bulunuyor:

ASİL ÜYELER: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

YEDEK ÜYELER: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş

Yorum Yap