Fenerbahçe’de başkanlık seçimine tek aday olarak giren Ali Koç lider seçildi

 Fenerbahçe’de başkanlık seçimine tek aday olarak giren Ali Koç lider seçildi

Fenerbahçe Kulübü’nün dün başlayan olağan seçimli genel konseyinde oy verme süreci 38 sandıkta yapıldı. Mevcut lider Ali Koç’un tek aday olarak girdiği seçimde 29 bin 9 üye oy kullanma hakkına sahip.

Genel şura için belirlenen 38 sandıkta 190 misyonlu sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklarını tamamladı. 800 üyeye bir sandık olarak ayarlanan genel konseyde oy verme süreci saat 17.00’de sona erdi. Toplam 6682 oy kullanıldı. Tek aday olan Ali Koç, 6459 oyla tekrar lider seçildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığı misyonunda bulunan YDK Lideri Vefa Küçük, “38 sandığımız var. Oylar bizim önümüzde. En az 3-4 defa de sağlamasını yaptık. 6 bin 459 oy alan Ali Koç, yine lider seçildi” dedi.

Ülker Stadı’ndaki kongre sonrasında Ali Koç’un 2. periyodu başlayacak. Ayrıyeten idare şurası ve başka konseyler da seçilmiş olacak.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

Ali Koç’un önümüzdeki üç yıllık yeni periyotta Fenerbahçe Spor Kulübü İdare Heyeti Aday Listesi şöyle:

Asil Üyeler: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

Yedek Üyeler: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

“FENERBAHÇE’NİN YENİ PERİYODUNU RESMEN BAŞLATIYORUZ”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, seçim sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün saat 17.00 prestijiyle çok şükür olağan genel konseyini tamamladık. Alacak çok ileti var. Fenerbahçe’nin nasıl farklı bir topluluk olduğunu, bu kulübün gerçek sahibinin kongre üyelerinin olduğunu ve topluluklarına nasıl sahip çıktığını bir sefer daha tüm ülkeye gösterdiniz. Bundan ötürü tüm üyelerimize, taraftarlarımıza en küçüğünden en büyüğüne, tüm çubuklu sevdalılarına çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçeliler güç günlerde vereceği iletisi çok yeterli bilirler. Bu genel konseyde da o bildirisi çok yeterli verdiniz. Fenerbahçe’nin yeni devrini resmen başlatıyoruz.

Geride kalan 3 yılda, doğrusuyla, yanlışıyla, çok büyük tecrübeler kazandık. Ne yaparsak yapalım, futbolda muvaffakiyet olmadığı takdirde, başkaları gölgede kalıyor, biliyorum. Bana nazaran futbolda, her dönem muhakkak bir kademe kaydettik. Belirli bir deneyim kazandık. Takımımız %70 hazır. Kimi dokunuşlara gereksinimi var. Bazen takımımızda eksiklikler olur. O dönem, rakiplerinize nazaran en yeterli takıma da sahip olmayabilirsiniz. Fakat tüm eksiklerinize karşın âlâ bir aile ortamınızın olması, düzgün bir kadro ruhunun etki edilmesi, birçok eksiğin üstünü örttüğünü çok defa yaşadık.

Yapacak çok işimiz var. Bu inanca layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı temenni ediyorum. Beklentilerinizin farkındayız. Mahcubiyetimizi, bilhassa futbol için tabir etmiştim. Bu mevzuda içiniz rahat olsun. Bu tribünlerde çubukluya tekrar dayanak olacağız, moral vereceğiz. Geride kaldıklarında enerjiyi onlara aktaracağız. Topluluğumuzun bir bütün olması çok kıymetlidir. Bu topluluğun sahip olduğu ruhu sizler onlara göstereceksiniz.

Medya mensuplarına da sabahtan beri güneşin altında topluluğumuzu en yeterli formda aktarmış oldukları durum için teşekkür ederim. Fenerbahçe’nin ne kadar renkli bir topluluk olduğunu sizler de yaşadınız. Fenerbahçe bir ruhtur, bizler bu ruhun modülü olduğumuz için şanslıyız. Artık Fenerbahçe’yi bilhassa futbolda hak ettiği yere getireceğiz. Daima birlikte inşallah seneye bu vakit hala Fenerbahçe’nin şampiyonluklarını kutladığımız Haziran ayı içerisinde olacağız. Vazgeçmek yok hoş günler yolda…”

ALİ KOÇ OY KULLANMAYA EŞİYLE GELDİ

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Konsey Toplantısı’nda Fenerbahçe Lideri Ali Koç oyunu kullandı. 21 numaralı sandıkta oy kullanmaya eşi Nevbahar Demirağ ile birlikte gelen Lider Ali Koç, oy kullanmasının akabinde yaptığı açıklamada seçimlerin güzel olması dileğinde bulundu.

Ali Koç daha sonra statta bulunan kongre üyeleriyle fotoğraf çektirdi.

Yorum Yap