Fenerbahçe’de maksat Cengiz Ünder’i kiralık olarak takıma katmak

 Fenerbahçe’de maksat Cengiz Ünder’i kiralık olarak takıma katmak

Kongre gündemiyle meşgul olan Fenerbahçe’de başkanlık seçiminin tamamlanmasının akabinde gözler artık gelecek yılın takım planlamasına çevrilecek. Bu bahiste birinci adımı hoca konusunda atmak isteyen sarı lacivertliler teknik yönetici konusunu çözdükten sonra transfere yönelecek.

Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici ile temaslarda olan Lider Ali Koç geçtiğimiz günlerde Almanya’da Darmstadt ile mükemmeller yaratan ve gol hükümdarı olarak dönemi kapatan Serdar Dursun’u fırsat transferi olan takımına katmıştı. Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici şimdi resmen açıklamasa da Lider Ali Koç’un transferde sürpriz bir isme daha talip olduğu öğrenildi. Ali Koç, EURO 2020’de ulusal ekip ile birlikte olan yıldız Cengiz Ünder’i kiralamak istiyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MİRSAD TÜRKCAN İLE GÜZEL MÜNASEBETLER VAR

Sarı lacivertliler bonservisi Roma’da olan ve geçtiğimiz dönemi Premier Lig grubu Leicester City’de kiralık olarak geçiren Cengiz Ünder’i takımına katmak istiyor. Fenerbahçe Lideri Ali Koç ve Cengiz Ünder’in menajeri Mirsad Türkcan’ın yakın ilgilerinden ötürü Roma’nın sarı lacivertli kulübe kolaylık sağlaması da kelam konusu. Roma, Cengiz Ünder’in bonservis bedelini de belirledi. İtalyan grubu, Başakşehir’den 14 milyon Euro’ya satın aldığı Cengiz Ünder için 15 milyon Euro istiyor. Avrupa’dan şu ana kadar rastgele bir teklif almayan Ünder sarı lacivertlilerin ilgisine sıcak bakıyor.

BİRİNCİ TERCİH’İ ROMA

Öte yandan ulusal futbolcunun birinci tercihi ise Roma’da devam etmek. Geçtiğimiz dönemi Leicester City’de kiralık olarak geçiren Cengiz Ünder, Roma ile kampa katılıp, kendini teknik yönetici Jose Mourinho’ya kanıtlamak istiyor.

23 yaşındaki Cengiz Ünder, 2017’de katıldığı Roma’da 88 maça çıkarken 17 gol atıp 12 asist yaptı. Ünder, geçen dönem kiralık olarak forma giydiği Leicester City’de ise 19 maça çıkarken 2 gol 3 asistlik katkı sağladı.

Yorum Yap