Filenin Sultanları’nın rakibi İsveç

 Filenin Sultanları’nın rakibi İsveç

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2021 CEV Avrupa  Şampiyonası’ndaki 3. maçında yarın İsveç ile karşılaşacak. 

Romanya’nın Kaloşvar şehrindeki BT Arena’da oynanacak maç, saat  17.30’da başlayacak. Müsabaka, TRT Spor Yıldız kanalından yayımlanacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu yıl 32. kez gerçekleştirilen organizasyonda Romanya’nın ev  sahipliğini yaptığı D Grubu’nda yer alan ay-yıldızlı ekip, Romanya’yı 3-1 ve  Ukrayna’yı ise 3-0 yenerek 2’de 2 yaptı.

Gruptaki ilk maçında Finlandiya’yı 3-2 mağlup eden İsveç ise “Filenin  Sultanları” ile yapacağı karşılaşmayla 2. maçına çıkacak.

Statü

Turnuvada 24 takım; Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın  ev sahipliği yaptığı 4 grupta mücadele ediyor. Grup müsabakaları sonunda ilk 4  sırada yer alan 16 ekip, 8’li finallere yükselecek.

Takımların çapraz eşleşme usulüyle karşılaşacağı 8’li finallerde  rakiplerine üstünlük kuran ekipler, adlarını çeyrek finale yazdıracak.  Organizasyonda 8’li finaller ile çeyrek final maçları Bulgaristan ve Sırbistan’da  oynanacak. Yarı final ile final müsabakalarına ise Sırbistan ev sahipliği  yapacak.

Şampiyonada grup maçları, 26 Ağustos’ta tamamlanacak, 8’li finaller  ise 28-30 Ağustos’ta oynanacak. Çeyrek final ile yarı final karşılaşmalarının 31  Ağustos-3 Eylül tarihlerinde yapılacağı turnuvada şampiyonluk ve üçüncülük  müsabakaları ise 4 Eylül’de oynanacak.

.

 

  

Yorum Yap