Fransa normalleşmede dördüncü etaba geçiyor

 Fransa normalleşmede dördüncü etaba geçiyor

Fransa’da olağanlaşma sürecinin dördüncü etabının başlamasıyla birlikte Fransızlar eski hayatlarına dönüyor. Olay sayısının düşmesi birçok kısıtlamanın kaldırılmasına müsaade verse de toplumsal aralığa dikkat edilmeye devam edilecek.

Fransa’da halka açık alanlar yüzde 100 kapasiteyle müşterilerini ağırlayacak. Bugünden itibaren mağazalar, spor salonları, yüzme havuzları, restoranlar, sinemalar, tiyatrolar, düğün salonları yahut müzeler üzere halka açık tesislerde kişi sayısına ait sonlandırma kaldırılıyor. Restoran ve kafeler yüzde 50 kapasiteyle ve bir masada en fazla 6 kişi olmak üzere iç yerde müşteri kabul ediyordu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SPOR KARŞILAŞMALARI SONLU SEYİRCİ

Amatörler için açık hava sporları yarışları 2 bin 500 kişi ile hudutlu tutularak tekrar organize edilebilecek.
Kısıtlamalar yalnızca iç yer konserlerde devam edecek. Ayakta konserler ve şenlikler iç yerlerde yüzde 75, dış yerlerde ise yüzde 100 kapasiteyle devam edebilecek. Seyirci sayısının binden az olması durumunda sırf maske takmak zarurî olacak.

Lakin bin şahıstan fazla olan açık hava yahut kapalı konserler için sıhhat kartı talep edilecek. Sıhhat kartı, kişinin negatif PCR test sonucunu ve aşı sertifikasını kanıtlayacak. Fransa Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte saatte 2 bin 314 yeni hadise tespit edildi ve 45 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Yorum Yap