Fuat Oktay: Türkiye, milletlerarası yatırımcılar için inançlı bir limandır

 Fuat Oktay: Türkiye, milletlerarası yatırımcılar için inançlı bir limandır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile imzalanan mutabakatların akabinde ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye ve Tataristan Cumhuriyetleri ortasında sanayi ve teknoloji alanında imzaladıkları yatırım ve iş birliği mutabakatları vesilesiyle bir ortaya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Oktay, “İnşallah bu yalnızca bir başlangıç olacak, çok daha güçlü bir formda bunun devamını da göreceğiz” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“TÜRKİYE, MEMLEKETLER ARASI YATIRIMCILAR İÇİN İNANÇLI BİR LİMANDIR”

Oktay, şöyle konuştu:

* Gelişmiş iktisatların dahi durma noktasına geldiği global salgın periyodunda, Türkiye kapsamlı önlemleri ve kapsayıcı dayanakları sayesinde dünyadan müspet biçimde ayrışmayı başardı.

* Bilhassa sanayi alanında ve üretim alanında. Bu devirde ekonomimiz başarılı bir büyüme performansı sergilerken kamu ve özel bölüm yatırımlarımız hamdolsun sürat kesmeden devam etti. Böylelikle hem OECD ülkeleri içinde hem dünya genelinde büyümeyi başaran ender ülkelerden olduk.

* Kuşkusuz bu muvaffakiyet sanayi alt yapısını her geçen gün güçlendiren, üreterek büyüyen Türkiye’nin başarısıdır. Açık yüreklilikle belirtmek isterim ki rekabetçi üretim yapısı, yetişmiş iş gücü, stratejik pozisyonu, çağdaş lojistik alt yapısı ve kapsayıcı dayanak ve teşvik programlarıyla Türkiye, milletlerarası yatırımcılar için inançlı bir limandır.

“BİZİM İÇİN YABANCI YATIRIMCI YOKTUR, MÜTEŞEBBİS VARDIR”

Oktay, “Bizim için yabancı yatırımcı yoktur. Müteşebbis vardır. Bunun her fırsatta altını çiziyoruz. Bunun uygulamasını alanda ısrarla gösteriyoruz” tabirini kullandı.

Tataristan ile yatırım ve iş birliği başlıklarında 3 değerli muahede imzaladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Tataristan ile olan bağlarımız yalnızca iktisat alanında değil kültürel alanda da öbür bütün alanlarda da gönül bağımız bugün her zamankinden çok daha güçlü, inşallah yarın da bugünden daha güçlü olarak devam edecek. Bu muahedeler da bu dostluğun ifadesi” dedi.

Yorum Yap