Galatasaray Lideri Burak Elmas ve idare konseyi Anıtkabir’i ziyaret etti

 Galatasaray Lideri Burak Elmas ve idare konseyi Anıtkabir’i ziyaret etti

Galatasaray Spor Kulübü’nün seçimli genel şurasında bin 541 oy alarak lider seçilen Burak Elmas ve beraberindeki idare konseyi üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Lider Elmas’a, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin üyeleri de eşlik etti. Anıtkabir Mozolesine çelenk bırakan Elmas, buradaki hürmet duruşunun akabinde Anıtkabir Onur Defteri’ni imzaladı. Lider Elmas ayrıyeten, Anıtkabir’e akın eden Galatasaray taraftarlarının da ağır ilgisiyle karşılaştı.

Taraftarlarla fotoğraf çektirdikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Lider Elmas, Anıtkabir’de olmaktan ötürü yaşadığı memnunluğu lisana getirerek, “Fikirlerinden büyük ilham aldığımız ve Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün ziyaretine geldik. Bizim için ve kulübümüz için bu çok kıymetlidir. Kazanır kazanmaz çabucak birinci hafta buraya gelip hem bize bıraktığı emanet için hem de Galatasarayımızın kendisine olan bağlılığının bir göstergesi olarak buraya yeni seçilen idare şurası olarak gelmek istedik. Çok mutluyuz” değerlendirmesinde bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“HOCAMIZLA BU HAFTA ÜÇ GÖRÜŞME YAPTIK”

Futbol kadrosuna yapılacak transferler hakkında sorulan bir soru üzerine Elmas, “Hocamızla bu hafta üç görüşme yaptık. Birçok mevzuyu konuştuk. Bizim bir futbol stratejimiz var. Gelecekte Galatasaray’ın futbol sistemini kurmak üzere. Zati hocamızla bu hususta fikren mutabıktık. Ayrıntılarını konuştuk. Artık hocamızla bir arada bu sistemi uygulamaya koyup Galatasaray’ın ilerideki 20-25 yılını hiç bozmadan uygulayacağı, şahıslara bağlı kalmayan sistemini kurmak için yola çıkıyoruz. Bu sistemi de uygulamak ismine, uygulama kesiminin bir planı olarak bu sene ve önümüzdeki yılların transfer planını da hocamızla görüşmeye başladık. Bu süreç süratli bir süreçtir. Bu süreci her gün hocamızla görüşerek, birçok opsiyonu kıymetlendirerek devam edeceğiz” formunda konuştu.

“UEFA’DAN BORÇSUZLUK YAZISI ALABİLMEK İÇİN…”

UEFA’dan borçsuzluk yazısı alabilmek için ağır bir mesai harcadıklarını kaydeden Elmas, “Geldiğimizde karşılaştığımız kıymetli problemler var. Onları çözmeye çalışıyoruz. Hem transfer yapabilmek için hem de UEFA’dan borçsuzluk yazısı alabilmek için çok önemli büyük bir sayı var maalesef. Onu da önümüzdeki günlerde halledeceğiz. Ondan sonra da hem PSV maçına hem de önümüzdeki yılın dönemine süratli bir halde hazırlanacağız” sözlerini kullandı.


Galatasaray’ın mali tablosunun beklenildiği üzere gelip gelmediği üzerine sorulan soruya Elmas, “Onunla ilgili yorum yapmak istemem, zira biz buraya şikayet etmeye değil, tahlil üretmeye geldik. Biz Galatasaray’ı birleştirmek istiyoruz. Artık burada şikayet edip insanları kırmaktan fazla meseleleri tespit edip, meseleleri çözmenin Galatasaray’ın geleceği ve birleşmesi için daha uygun olacağını düşünüyoruz” yanıtını verdi.

Yorum Yap