Galatasaray’ın çehresi değişiyor: İhtilal üzere yapılanma

 Galatasaray’ın çehresi değişiyor: İhtilal üzere yapılanma

Galatasaray Kulübü, adeta bir ihtilal niteliğinde olan bu kararı resmi siteden “Basketbol A.Ş kuruluyor ve Erden Timur idaresinde erkek basketbol kadromuz Yenilmez Armada günlerine kavuşacak. Zira ailemize bir kelam vermiştik. Artık bu kelamı tutma zamanı! Yenilmez Armada artık NEF sponsorluğunda yeni muvaffakiyetler için alana çıkacak ve çok şey başaracak. Basketbol ana sponsorumuz NEF!” sözleriyle duyurdu.

Uzun yıllar Banvit’te misyon yapan ve Bandırma temsilcisini Türkiye’nin en başarılı altyapı kulüplerinden biri haline getiren Turgay Zeytingöz, yeni yapılanmada erkek basketbol grubunda genel menajer olacak. TBF’ye istifasını sunan Kerem Tunçeri ise CEO olarak misyon üstlenecek. Basketbola Galatasaray altyapısında başlayan Tunçeri (1979), olimpiyat elemelerinin akabinde A Ulusal Takım’daki vazifesinden ayrılarak sarı-kırmızılı kulüpte işbaşı yapacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Geçen dönem Üstün Lig’den düşmekten son haftalarda kurtulan erkek basketbol grubunda yeni dönemin takım yapılanması seçimli genel konsey öncesinde başlamıştı. Başantrenör Ekrem Mutlu ve kaptan Göksenin Köksal ile mukavele yenilenirken Barış Ermiş, Caner Erdeniz, Yiğit Arslan, Berke Atar ve Ayberk Olmaz ile yollar ayrıldı. PETKİM’den Canberk Kuş ve Ege Arar ile anlaşıldı. Cimbom yeni dönemde FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye’ye basketbolda Avrupa’da en çok kupa kazandıran (3) ekip olan bayanların durumu ise belgisiz. Erkeklere nazaran çok daha az bir bütçe ile gayret eden bayan ekibinin da Basketbol A.Ş. çatısı altında, mevcut idari ve teknik takım ile faaliyetlerine devam etmesi bekleniyor.

Yorum Yap