Genç kız gözyaşları içinde Akşener’e seslendi: Türkiye’de yaşamak istemiyorum!

 Genç kız gözyaşları içinde Akşener’e seslendi: Türkiye’de yaşamak istemiyorum!

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener Muğla’nın Milas İlçesinde esnafı ziyaret etti, problemlerini dinledi. Akşener’e, Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan, Teşkilat Lideri Koray Aydın, Mali İşler Lideri Ümit Dikbayır, Lokal İdareler Lideri Metin Ergun, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Isparta Milletvekili Aylin Mert, vilayet ve ilçe liderleri eşlik etti.

“NEDEN TAKVİYE ALAMADIĞIMIZI KİME SORACAĞIZ BİLMİYORUZ”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İkramlık eşya dükkanı işleten bir esnaf durumunu, Akşener’e şöyle anlattı: “Biz açılmadan daha bir şey görmedik. İkincisi ben hiçbir yardım almadım. Burada tek başımayım çalışan yok. Çalışan olsa nasıl geçineceğiz ki? Devlet bizim kesime fazla bir yardımda bulunmadı. Birtakım dallar dayanak aldı fakat biz alamadık. Dayanak alamamamızın nedenini de, kime soracağımızı da bilemiyoruz”

“ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI ÇIKARTAMIYORUZ”

Giysi mağazası işleten bir esnaf ise kredi borcunun olduğunu ve geçinemediğini söyledi. Esnaf, “Mağazada benimle birlikte 3 kişi çalışıyor. Kredi borcum da var, çalışanların maaşlarını çıkartamıyoruz” dedi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE GENÇLERİN DURUMUNU ANLATTI

Genç bir kız ise Akşener’e gözyaşları içinde gençlerin durumunu anlattı. Türk olmaktan gurur duyduğunu ancak koşullar nedeniyle Türkiye’de yaşamak istemediğini belirten genç kız, şöyle konuştu:

* Durumu görüyorsunuz, gençlerin halini görüyorsunuz. Akademide kalsak liyakat diye bir şey yok. Atanmayı denesek atanamıyoruz. İktisat zati gitti.

* Ekonomiyi konuşmak bile istemiyorum. Ancak sizden tek bir ricam doğayı kurtarın. Daha dün Marmaris’te kaç hektarlık yer yandı. Ben bu vatanın, milletin çocuğuyum. Lakin yurt dışından gelip benim yaşımdakiler burada ve ben ona hizmet ediyorum.

* Ben bu vatanın evladı değil miyim? Ben bu milletin evladı değil miyim? Ben Türk Halk Bilimi okuyorum. Ben bu millete hizmet etmek istiyorum, önüme taş koyuyorlar. Kaya koyuyorlar önüme, ben ilerleyemiyorum ve benim üzere arkadaşlarım ilerleyemiyor.

* Sizden tek ricam, tek isteğim lütfen bu vatanın, milletin evladına sahip çıkın. Bu vatanın, milletin evladı, bu vatanı seviyoruz. Ben Türk olmaktan gurur duyuyorum lakin ben Türkiye’de yaşamak istemiyorum.

* Ben vatanımda yaşamak istemiyorum ki ben Muğla’nın taşına toprağına hayranım. Muğla’yı boş verin. Türkiye’nin her bir karış toprağına hayranım. Tarihime, milletime, vatanıma aşığım ancak ben Türk olmaktan gurur duyup, Türkiye’de yaşamak istemiyorum.

“40 DERECE SICAĞIN ALTINDA ÇALIŞIYORUZ 5 KURUŞ PARA GEÇMİYOR ELİMİZE”

Bir çiftçi ise yaşadığı zorlukları şu sözlerle anlattı: “Biz öldük, biz bittik bizi kurtarın. Biz bu adamlardan öldük, canımıza susadık. Tarlamız öldü, kendimiz de öldük. Bize yardımcı olun biz bittik biz, hayatımız söndü. 40 derece sıcağın altında çalışıyoruz 5 kuruş para geçmiyor elimize. Bizi kurtarın liderim.”

“ŞİMDİ SİZ SİZİ ÇIRAK ÇIKARANLARI ÇIRAK ÇIKARACAKSINIZ”

Toplanan vatandaşlara seslenen Akşener ise şunları söyledi:

* Benim bahtım de sandalye üstünde konuşmak. Yani bir defacık şöyle asortik bir yerde konfetiler içinde klimaların altında, ikramların eşliğinde konuşsam ya kardeşim.

* Bana düşen sandalyenin üstünde konuşmak lakin uygun ki o düşüyor bana zira ben o vakit sizin ortanızdan çıkıp kaybolmuyorum.

* Zira şayet sandalyelerden inip lüks salonlara geçtiğim dakikadan itibaren hani derler ya civciv çıktığı yumurtanın kabuğunu unuturmuş. O kabuğu unutuyorlar form bir Beştepe. Allah bizi sizlerin ortasından koparmasın. Allah bizi sizlerin karşısında utandırmasın.

* Türkiye’nin tümüne ve bizi yönetenlere anlatmak hatırlatmak için yollara düştüm. Dükkan dükkan gezdim, o dükkanın içine girdiğim vakit tam 20 Ocak 2020’den beri, kapıdan içeri girdiğim dakikadan itibaren iktidar partisine sövmedim, onlar benim anama sövdükleri halde sövmedim. (Vatandaşlar ‘yuh’ diye bağırıyor) Hayır hayır yapmayın.

* Bunu değiştireceğiz, biz bunu değiştirmek için yollardayız. Sövmedim, yermedim, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım yalnızca esnafın, çiftçinin, tencere kaynatamayan bayanın kaygısını, işsiz gencin kederini dinledim.

* Bize yönelik diyeceksiniz ki, Meral Akşener mi geldi? Meral Akşener. Tayyip Erdoğan mı geldi? Gelemez lakin geldi. Öbürleri mi geldi? Diyeceksiniz ki bize yönelik bunlar ne söylüyor? Hangi projeleri, hangi hizmet anlayışları var?

* Göreceksiniz, takip edeceksiniz ondan sonra oy vereceksiniz. Oyunuz midenizde olacak oradan alacağız biz oyu. O kadar kolay oy verdiniz ki bugüne kadar, onun üzerinden, bunun üzerinden, oculuk buculuk üzerinden oy verdiniz, sonuç itibariyle de çırak siz çıktınız. Artık siz sizi çırak çıkaranları çırak çıkaracaksınız.

Yorum Yap