Genç yeteneğin öyküsü

 Genç yeteneğin öyküsü

Antalya Muratpaşa’da yaşayan SMA Tip 2 hastası Gülçin Sipahi’nin (22) konutunda çizdiği fotoğrafları sanatseverlerden büyük takdir topladı. Fotoğraf yapmaya çocukken başladığımı söyleyen Sipahi;

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Resim yeteneğim öbür çocuklara nazaran biraz daha ileriydi. Daha sonra çizgilerimi ve tekniğimi geliştirmek için kurslara gittim. Edindiğim bilgiler çok işime yaradı. Ben daha çok akrilik boya kullanıyorum. Aslında kursta aldığım eğitimde unun üzerineydi. Lakin sulu boya ve guaj boya ile de denemelerim oldu. Peyzaj (manzara) fotoğrafları yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Bilhassa gün batımının denize yansıması… Kimi çalışan insanların fotoğraflarını yapmak da hoşuma gidiyor” dedi.

Yalnızca tek resme 6 ay emek veriyor.

SABIR ÇOK DEĞERLİ

Karma fotoğraf stantlarına de katıldığını anlatan Sipahi; “Gittiğim kursun iki standına katıldım. Ama fotoğraflarım stant açmaya kâfi olduğunda kendime ferdi olarak stant açmayı düşünüyorum. Bu mevzuda daima çalışıyorum. Ancak ‘Bolluk, rahmet’ ismi altında bir sanal stant açtım. Standım internette epey ilgi gördü.

Fotoğraf sanatında daha güzel yerlere gelmek, fotoğraflarını daha çok beşere ulaştırmak istiyorum. Benim resme başlayanlara teklifim, sabırlı olmaları. Uygun fotoğraf yapabilmek için çok çalışmak gerekiyor. Olağanda ben sabırsız bir beşerim ancak bir resme 6 aylık emek verdiğim oldu. Yani, ‘yok olmadı, yapamadım’ diyerek resmi bırakmamak geriyor. Beşerler ellerinde olan imkanlarla memnun olamıyorlar. Tabi ki amaçlarınız olmalı lakin o anda keyifli olmanız bence daha kıymetli.

Gülçin Sipahi “Bir atölyem olsun istiyorum” dedi…

Bende ilerleyen vakitlerde bana ilişkin bir atölye olmasını ve orada çalışmayı istiyorum. Bir de benim iki tane köpeğim var. Onlarla birlikte kendime ilişkin bahçeli bir konutum olsun çok istiyorum. Onlarla birlikte daha huzurlu olabileceğime inanıyorum. Gezmek istediğim birçok vilayet var. Oraları görmek istiyorum” diye konuştu.

Yorum Yap