GÜZEL Partili Aylin Cesur’dan hayat kurtaran müdahale

 GÜZEL Partili Aylin Cesur’dan hayat kurtaran müdahale

Muğla ve ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulunan DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Marmaris ilçesinde partisinin hizmet binasının bulunduğu Sevgi Yolu’na ağır bir araç konvoyu ile geldi. Akşener, davul-zurna eşliğinde çiçeklerle karşılandı.

Sevgi Yolu üzerinde bulunan esnafı ziyaret eden Akşener’i görmek isteyen vatandaşlardan Emine Erdoğan sıcaktan kötüleşerek olduğu yere yığılırken, beton tabana başına çarptı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yere düşen bayan için, ‘Doktor var mı?’ çağrısı yapıldı. Akşener’in yanında esnafla görüşen eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in hekimi Isparta Milletvekili Aylin Bahadır çağrıyı duyarak yerde yatan bayanın yanına koştu.

MÜDAHALE İLE HAYATA DÖNDÜRDÜ

Mert, bayanı denetim ettiğinde nefes alamadığını ve titreme nöbeti geçirdiğini tespit edince etrafta toplanan esnaftan kaşık istedi. Bir esnaf tatlı kaşığını Cesur’a verdi.

Yürekli, kaşıkla bayanın ağzını açarak nefes vermesini sağlayıp, akabinde yapay teneffüs yaparak hayata döndürdü. Terörle Gayret Küme Amiri Komiser Dursun Tuğran birinci müdahalesi yapılan bayanı kucaklayarak gelen ambulansa götürdü. Ambulansla Marmaris Davlet Hastanesi’ne kaldırılan Emine Erdoğan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Yaşananları anlatan Aylin Yavuz, “Hanımefendi düşmüş. Neden düştüğünü bilmiyoruz. Anladığım kadarıyla epileptik nöbet geçiriyor. Düşme sonucu baş beton tabana çarpmış küçük bir nöbet geçirmiş. Denetim ettiğimde nefesi kesilmişti ve tatlı kaşığı ile açtım. Yapılan müdahale ile tekrar nefes almaya başladı. Şu an için hayati tehlikesi yok” dedi. DHA

Yorum Yap