Hafta sonu planı yapanlar dikkat! Sağanak bitmiyor…

 Hafta sonu planı yapanlar dikkat! Sağanak bitmiyor…

Hafta sonu için plan yapan vatandaşları yurdun birçok noktasında yağmurlu bir hava bekliyor. Meteoroloji’nin iddialarına nazaran hafta boyunca süren sağanak yağış bugün ve yarın yurdun kuzey ve iç kısımlarında devam edecek. Yeni haftada yağışlar adım adım alanını daraltarak yurdu terk edecek.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

BİRÇOK KENT SAĞANAKTAN ETKİLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve iç bölümlerinin kesimli yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ankara ve Çankırı etrafları ile Adana ve Mersin’in kuzey bölümleri, Kahramanmaraş’ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkiinin lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların öğlenden sonra ve akşam saatlerinde Sivas, Kayseri, Niğde, Kırıkkale, Kastamonu ve Çorum etrafları ile Adana ve Mersin’in kuzey kısımları, Kahramanmaraş’ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkiinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yorum Yap