HDP’ye akınla ilgili Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Bu ülkenin namuslu savcılarına son kere sesleniyorum

 HDP’ye akınla ilgili Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Bu ülkenin namuslu savcılarına son kere sesleniyorum

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde toplumsal medya hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda, İzmir’de HDP vilayet başkanlığı binasına hücumda Deniz Poyraz’ın öldürülmesi ve son periyotta ortaya atılan mafya-siyaset bağı tezlerine karşı savcılara seslendi.

“NAMUSLU SAVCILARA SON ÇAĞRIM”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Sabah Rumeli kökenli gençlerimizle buluşmuştum. İnanın çok memnundum. Rumeli’yi, Balkanları, gelecek planlarını konuştuk. Sonra Deniz’i öldürdüler. İstiyorlar ki bu ülkede hiçbir genç memnun olmasın, kaçan kaçsın, kalan da ölsün. Kahvaltı ederken Deniz’i öldürdüler sevgili halkım. Katlettiler kızımızı” sözleriyle konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “O yüzden bu gece namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece, bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kere sesleniyorum” dedi.

“SORUŞTURMA AÇMAZ İSENİZ DAHA ÇOK PROVOKASYON İLE KARŞILAŞACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, savcılara şöyle seslendi:

* Biliyorum, azınlıkta kalsanız da hâlâ vatansever olanlarınız var. Hâlâ oradasınız. Partileştirdiler savcılıkları lakin hepinizi hâlâ bitiremediler. Az kaldınız, lakin oradasınız. Hala kalbiniz bu ülke için çarpıyor.

* Biliyorum, bu talebim tüm emeğinize mâl olabilir. Sürebilirler sizi. Men edebilirler mesleğinizden. Ancak birebir vakitte biliyorum ki içiniz içinize sığmıyor. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Atatürk’ün ruhu hâlâ içinizde yaşıyor.

* Bu ülkenin namuslu evlatları. Vaktimiz süratle daralıyor. Soruşturma açmaz iseniz daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz. Daha çok Deniz’lerin canına kast edilecek.

“10 MİLYON EUROYU KİMİN İÇİN İSTEDİLER?”

* Unutmayın! Dünyada bizi haydut devlet pozisyonuna düşürmek isteyen düşmanlarımız da var. Onların dümenine siz de istemeden su taşımış olacaksınız.

* Onların dümenine su taşıyan 40 haramilere susarak siz de takviye olacaksınız. Birinci soracağınız soru; 10 milyon euroyu Ankara’da kimin için istediler? İşte o sorunun cevabı, sizi Deniz’in katillerine kadar da götürecek.

Yorum Yap