Hollanda Futbol Federasyonu Frank de Boer ile yolları ayırdı

 Hollanda Futbol Federasyonu Frank de Boer ile yolları ayırdı

EURO 2020 Son 16 tipinde Çekya’ya 2-0 yenilen ve turnuvaya veda eden Hollanda’da teknik yönetici Frank de Boer’in misyonuna son verildi.

Federasyon ve De Boer ortasında gerçekleşen görüşme sonucunda, karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada, De Boer’in çeyrek final basamağına kalması halinde bu ayrılığın yaşanmayacağına dikkat çekildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Hollanda Futbol Federasyonu sitesine açıklama yapan De Boer, “Hedefimize ulaşamadık, bu net. 2020’de ulusal kadronun başına geçmem istendiğinde bunun bir onur olduğunu düşündüm. Lakin oluşabilecek baskının da farkındaydım. Bu baskı artık daha fazla artıyor ve bu ne benim için ne de takım için sağlıklı bir durum değil” dedi.

Dünya Kupası elemeleri öncesinde Hollanda’nın önünü açmak istediğini söyleyen De Boer, her şeye karşın kendisini destekleyen taraftarlara da teşekkürlerini iletti. 23 Eylül 2020’de misyona gelen ve Hollanda’nın başında 15 maça çıkan De Boer, 1.87 galibiyet puanı ortalaması yakaladı.

“ÇEYREK FİNALE KALSAYDI…”

Ayrılık sonrası konuşan Hollanda Futbol Federasyonu Sportif Yöneticisi Nico Jan Hoogma, “Frank’ın eforlarına karşın çeyrek final gayemize ulaşamadık. Bu başarılmış olsaydı, muhtemelen farklı bir kıymetlendirmemiz olurdu. Daha yeterli bir Avrupa Şampiyonası için amaç koyduk lakin olmadı. Artık önümüze bakıp yeni bir hoca bulmalıyız. Zira 1 Eylül’de Norveç’e karşı değerli bir eleme maçı oynayacağız” dedi.

Yorum Yap