Hoşluk merkezine gitti, kabusu yaşadı

 Hoşluk merkezine gitti, kabusu yaşadı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki 1 çocuk annesi Aslı İlhan, 8 ay evvel toplumsal medya sayfasından bir hoşluk salonu sayfasının reklamını gördü.

Bu sayfadaki fotoğrafları inceleyen ve reklama aldanan genç bayan, cilt toparlama operasyonu yaptırmak için bu salonlardan birinin yolunu tuttu. Burada argümana nazaran, salon sahibi sevgilisiyle tartışırken yanlış bir süreç yaptı ve İlhan’ın yüzünde yanıklar oluştu, su toplamaları meydana geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bunun akabinde İlhan’ın yüzünün güzelleşmesi için 1.5 aylık bir süreç başladı. Lakin yüzünde düzgünleşme olmadığını gören İlhan, daha sonra tavsiye üzerine diğer bir salona gitti. Burada da öteki yerden kalan lekeler için tedavi yapıldı.

Genç bayanın yüzü bu sefer daha da makus hale geldi. İki salondan da mağduriyet yaşayan İlhan, hoşlaşmak için gittiği salonda yüzü daha makûs hale gelince verdiği fiyatların geri ödenmesini istedi. Salonlara 8 bin lira harcayan Aslı İlhan, serumlar ve ilaçlar içinde ekstra dışarıya 2 bin lira ödedi.

Toplamda 10 bin lira ödeme yapmasına karşın fiyatın karşılığını alamayan ve hoşluğunu de kaybeden genç bayan, yüzünün eski haline gelmesi için 8 ay gayret sarf etti. 8. Ayın sonunda artık aynalarla barıştığını söyleyen Aslı İlhan, sıhhat merkezinde dermapen ve kolajen uygulamalarının yaptırmasının yanı sıra meskende de aldığı kremleri kullandığını belirtti. İlhan, güneş kremi sürmeden dışarıya çıkmadığının altını çizdi.

“Birçok süreç yaptırdım, kendimde uyguluyorum”
Yüzünün tam olarak düzelmediğini söyleyen Aslı İlhan, “Yüzüm şimdi düzelmedi. Şuanda fondöten ve kapatıcı kullandığım için aşikâr olmuyor lakin bir ölçü daha var. Olayı yaşayalı yaklaşık 8 ay oldu. Birçok süreç yaptırdım, kendimde uyguluyorum. Bu kadar düzeltebildik, inşallah daha da düzelteceğim. Birinci olay olduğunda hastane raporunda hekimin söylediği 9 ay kadar bir müddetti. Bütün bayanlarda biliyorlar bu biçim süreçlerde leke kolay kolay geçmiyor. Uzun bir süreç gerekiyor bunun için. 8 ay oldu şuanda” dedi.

“Hastane ortamını tercih ediyorum”
Artık hastane ortamını tercih ettiğini söyleyen İlhan, “Öncelikle artık hastane ortamını tercih ediyorum. 2 salondan sonra toplumsal medyaya güvenmemeye başladım. Takipçi sayıları çok diye gitmiştim. Şuanda yaz mevsimindeyiz, güneş kremi olmadan muhakkak dışarıya çıkmamak gerekiyor. Benim ki sıkıntılı bir cilt haline geldi. Daha evvel ben de sivilce bile yoktu. Sivilceler olmaya başladı. Lekeler çok derin olduğu için güneş kremi, nemlendirici, ekstra lekeler için bir sürü eser kullanıyorum” diye konuştu.

“Cilt bakım merkezleri görüp kanmamak çok güç bir şey”
Cilt bakım merkezlerine gitmeden araştırma yapmak gerektiğini söyleyen İlhan, “Sosyal medyada cilt bakım merkezleri görüp kanmamak çok güç bir şey. İnsan bir anda büyüsüne kapılıyor. Ben gittiğimde hiçbir meselem yoktu. Bu halde gittim, o acıları çektim, maddi ziyanlara uğradım. Tabi ki araştırmak gerekiyormuş ben araştırmadan gitmiştim bu artık hastane ortamlarında da yapılabiliyormuş, bu olaylardan sonra öğrendim” formunda konuştu.

“Aynalarla barıştım”
Artık aynalarla barıştığını söyleyen Aslı İlhan, “Şükürler olsun aynalarla barıştım. Acılarım azaldı. Birinci başta çok ağrılar, sancılar geçirdim, ilaçlar kullandım. Çok şükür geçti atlattım. İnşallah benim yaşadıklarımı diğerleri yaşamaz” tabirlerini kullandı. (İHA)

Yorum Yap