İçişleri Bakanlığı olağanlaşma genelgesini yayımladı! Bu iki bölümde yasak devam edecek

 İçişleri Bakanlığı olağanlaşma genelgesini yayımladı! Bu iki bölümde yasak devam edecek

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsüyle ilgili milyonları ilgilendiren kararları açıkladı. 1 Temmuz prestijiyle tam manasıyla başlayacak olan olağana dönüşle ilgili İçişleri Bakanlığı da bir genelge yayımladı.

Genelgeye nazaran, 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının tümüyle kaldırılacağı belirtildi. Yeni genelgede Nargile salonları ve canlı müzikte kısıtlama devam etti. Genelgede şu sözlere yer verildi;

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

NARGİLE SALONLARI

Nargile salonu/kafesi olan işyerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar orta verilmeye devam edilecek ve konaklama tesisleri de dahil olmak üzere hiçbir işyerinde nargile servisi yapılmayacak.

CANLI MÜZİK

Hali hazırda konaklama tesislerinde saat 22.00’de, öteki yerlerde ise saat 21.00’de sona eren müzik yayınları (canlı icra edilenler de dahil), bu mevzuda yeni bir karar alınıncaya kadar saat 24.00’e kadar yapılabilecek.

Salgın İdaresi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve temellere uymak kaydıyla park, bahçe, kamp alanı, piknik/mesire alanı üzere yerlere dair ilgili genelgelerle getirilen ek kaldırılacak.

Yorum Yap