İmamoğlu’ndan dikkat çeken Millet İttifakı açıklaması

 İmamoğlu’ndan dikkat çeken Millet İttifakı açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle geldiği Malatya’nın 3 ilçesi Hekimhan, Arguvan ve Arapgir’de vatandaşlarla buluştu. İlçe seyahatlerinde İmamoğlu’na, Ağbaba ile birlikte CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Ulaş Karasu, Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Fazilet ve Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi eşlik etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Vatandaşlar, ilçe girişlerinde karşıladıkları heyete sevgi şovlarında bulundu. Farklı noktalarda İmamoğlu’nun yolunu kesen birtakım vatandaşlar, heyete köy ayranı ikram etti. Arguvan da ise İmamoğlu’na bağlama armağan edildi. Bağlamayı öpüp alnına koyan İmamoğlu’nun sazı havaya kaldırması, değişik bir manzara oluşturdu.

800 YILLIK CEMEVİNİ ZİYARET ETTİ

İmamoğlu, Arapgir yolu üzerinde bulunan Onar Köyü’nde bulunan ve Türkiye’de bilinen en eski cemevi olan, “Büyükocak Cemevi”ni de ziyaret etti.İmamoğlu, 1224 tarihinde inşa edilen ibadethaneyle ilgili köy sakinlerinden bilgi aldı.

Ağbaba ve İmamoğlu’nun cemevi içinde bulunan, ellerin birleşmesi durumunda günahsız olunduğuna inanılan ve “İnsaf Direği” olarak isimlendirilen direğe sarılmaları değişik anların yaşanmasına neden oldu. Heyet, cemevi ziyaretini, köy sakini Hümmet Kaygusuz’un okuduğu duayla noktaladı. Cemevi çıkışında vatandaşlarla bir ortaya gelen İmamoğlu, tarihi ibadethanenin gereksinimleri için gereken bütün dayanağı vereceklerini belirtti.

LİDERLERDEN İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

İmamoğlu’nun ilçelerinde ağırlayan Hekimhan Belediye Lideri Turan Karadağ, Arguvan Belediye Lideri Mehmet Kızıldaş ve Arapgir Belediye Lideri Haluk Cömertoğlu, ziyareti ve verdiği takviyelerden ötürü İBB Lideri’ne teşekkürlerini sundu. Vatandaşlarla halay çeken sohbet eden İmamoğlu, yaptığı konuşmalarda, özetle şunları lisana getirdi:

“Bu sıcaklığınız, aslında ülkemizin her karış toprağındaki sıcaklığı hissettiriyor. Türkiye’miz o kadar hoş bir ülke ki, insanları o kadar hoş beşerler ki… Bu milletin ortasına periyot dönem kimi nifak tohumlarını sokmak isteyenler, birtakım zorluklar çıkartmak isteyenler, insanları birbirinden ayrıştıranlar, ötekileştirenler şu hoş nimetin farkında değiller ya; ben vallahi onlara acıyorum. Allah, onlara akıl versin. Ben; bu toplumun, bu milletin kendi kıymetlerine, topraklarına, insanına, yurduna, vatanına, bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk’üne olan o hoş düşkünlüğüne hayranım.”

“KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER, TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYOR”

“Türkiye’nin her yerinde çok çalışan belediye liderlerimiz var” diyen İmamoğlu, “Sadece İstanbul, Ankara, İzmir değil; Türkiye’nin her yerinde Hekimhan, Arguvan, Arapgir’deki belediye liderlerimiz üzere hoş kahramanlarımız var. Türkiye’nin değişimini, yeni bir periyoda adım atışını, işte bizlerin başarısı hazırlayacak. Ve bunu, sizinle kurduğumuz dayanışmayla başaracağız” tabirlerini kullandı.

Türkiye’de birinci sefer ortak aklın, bir ortada düşünebilmenin, bir ortada iş üretebilmenin alt yapısının oluştuğunu vurgulayan İmamoğlu, Milet İttifakı partilerinin önderleri, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in bu süreçte muazzam bir iş birliği gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in Türkiye’yi geleceğe hazırladığını vurgulayan İmamoğlu, kendisinin de İBB Lideri olarak sorumluluğunun farkında olduğunu belirtti.

“İSTANBUL, TÜRKİYE DEMEK”

İmamoğlu “İstanbul, Türkiye demek. İstanbul, Türkiye’nin her yerinden insanların geldiği ve oluşturduğu, dünyanın en hoş kenti. Ancak sorumlulukları var. İstanbul hoş şeyler üretirse, Türkiye de üretiyor. İstanbul’da işler yoluna giriyorsa, Türkiye’de de işler yoluna giriyor. Onun için bizim sorumluluğumuz çok büyük. İstanbul’da çok büyük işlere imza atıyoruz. Çok çalışıyoruz grup arkadaşlarımla. 14 belediye lideri arkadaşımla, İstanbul’un her noktasında, çok hoş işler yapıyoruz” formunda konuştu.

“BAHANEMİZ OLMADAN, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Yapacak çok işleri olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “O kadar çok işimiz var ki. İşimizi yaparken, bir de ardımızdan tutup, yapmamamız için çekenler de var. Ancak bilmiyorlar ki, o bir avuç insan bizi bu türlü geriye çekiyor ya; bizi milyonlarca insan ileriye çekiyor, ileriye çekiyor. Hala bunu anlayamadılar. Yani bizi yıldıramazlar. Mazeretimiz olmadan, çok çalışacağız. İstanbul’da çok hoş işlere imza atacağız. Bu hoş imzamızı, Anadolu’nun da her yerine yaygınlaştırma konusunda hoş iş birlikleri yapacağız. Türkiye’mizin önü açık. Milletimizin önü açık. Asla umudunuzu kaybetmeyin. En güç şartlarda bile, en üst düzeyde dayanışma gösterin. Çok hoş günler bizleri bekliyor. İstanbul’da olduğu üzere, bütün Türkiye’de de her şey çok hoş olacak” dedi.

ADIGÜZEL: İMAMOĞLU, BİNLERCE GENCE UMUT OLDU

CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel de memleketi Arguvan’da bir konuşma yaptı. Arguvan’ı, “türkülerin başkenti” kelamlarıyla tanımlayan Adıgüzel, “Tabii Arguvan’ı yalnızca türkülere sıkıştırırsak, haksızlık ederiz. Arguvan; müsamahanın, mütevazılığın de kentidir. Arguvan; etrafa, eğitime, demokrasiye, kadın-erkek eşitliğine, Mustafa Kemal Atatürk’e vermiş olduğu bedelle ön plana çıkmış bir ilçemizdir. Neden bunlardan bahsediyorum? Zira Türkiye’de bugün her fırsatta nefret tohumlarını eken bir iktidar var. Buna karşı biz, daima birlikte barış, kardeşlik ve huzur diyoruz” halinde konuştu. Adıgüzel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Her fırsatta pürüzler çıkaran bir iktidar var. ‘Neden toplumsal yardım yapıyorsunuz’ diyen bir iktidar var? Lakin bir şeyi unutuyorlar pahalı arkadaşlarım; 6 Mayıs günü YSK’nın haksız, hukuksuz kararıyla İstanbul seçimlerinin tekrarlanma kararı alındı. Ekrem İmamoğlu, kararlılığıyla ve gücü ile Türkiye’deki binlerce gence umut oldu. Ve ‘Ben haklıyım. Hakkımı alacağım. 18 günde neler yaptım, 1800 günde sizleri çıldırtacağım’ dedi iktidara. Ve görüyoruz ki; çıldırıyorlar, mazeret arıyorlar. Lakin dehşetin ecele yararı yok derler. Seçim, birinci sandıkta geliyor. Bu süreçte, daima birlikte İstanbul’da çalıştık. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hepiniz burada seslerinizi yükselttiniz ve bir şeyi ispatladınız. Arguvanlılar, hiçbir vakit güçlünün yanında olmaz. Her vakit haklının yanında olur. Ve Ekrem İmamoğlu’nun yanında oldunuz. Haklıya hakkını teslim ettiniz.”

Yorum Yap