İmamoğlu’ndan müzisyenlere: Sesiniz hiç kısılmasın! 12’den sonra daha da gür çıksın

 İmamoğlu’ndan müzisyenlere: Sesiniz hiç kısılmasın! 12’den sonra daha da gür çıksın

Gastronomi dünyasının 3 değerli aktifliği; “Ace of Mice Exhibition 2021 ve Gastronomi Turizmi Fuarı & Konferansı (Gastroshow)”, “Ace of Mice Exhibition 2021” ve Avrupa’nın En Büyük Gastronomi Turizmi Fuarı ‘Gastro Show’, tarihlerinde birinci defa birlikte düzenlendi.

28-30 Haziran 2021 tarihleri ortasında, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezi önündeki açık alanda ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan üçlü fuarın açılışı, dün, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun iştirakiyle gerçekleştirilmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İmamoğlu, dün açılışını gerçekleştirdiği fuara, bugün de eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte ikinci bir ziyaret yaptı.

“ÜRÜN GÖNDERMEYİ ARTIRACAĞIZ”

İmamoğlu çifti, ortalarında; İzmir, Hatay, Trabzon, Bursa ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlıkları ile Bolu Belediyesi’nin de bulunduğu fuar alanındaki bütün stantları tek tek dolaştı.

Yöresel lezzetlerden tadan çift, fuar vazifelileri ve iştirakçi vatandaşlarla sohbet etti. Gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, vatandaşların cep telefonlarından yakınlarıyla canlı görüşmeler yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, İmamoğlu çiftini fuar çadırı önünde karşıladı. Savaş, İmamoğlu’na, Hatay’daki bayan kooperatiflerince hazırlanan yöresel eserleri tanıttı.

Hatay çadırı ziyaretine, Samandağ Bayan Kooperatifi’nden Yeliz Beyaz’ın, “İBB, geçen sene bizden oldukça eser aldı; 20 ton zeytinyağı, 20 ton bulgur ve 10 ton nohut. Bayanlarımız size minnettar. Çok teşekkür ediyorum. Sayenizde kooperatifimiz ayakta” kelamları damga vurdu.

İmamoğlu’nun Beyaz’a cevabı, “Yine devam edeceğiz. Daha çok şey yapacağız başkanımızla” oldu.

Savaş da İmamoğlu’nun kelamlarına, “Bu kooperatiflerden size eserler gönderiyoruz, göndermeyi de artıracağız” halinde karşılık verdi.

İZMİR STANDINDA RENKLİ ANLAR

İmamoğlu çifti, Malatya merkezli bir firmanın standında, müzisyenler tarafından icra edilen türkülerle karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Malatya gezisinden çok etkilendiğini belirten İmamoğlu, yöresel lezzetlerle bu ziyaretinde yakından tanıştığını kaydetti.

İmamoğlu çiftinin İzmir Büyükşehir Belediyesi standı ziyaretinde de renkli anlar yaşandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İmamoğlu çiftini, müzik kümesinin çaldığı Ege ezgileriyle karşıladı.

İmamoğlu ve Soyer çifti, çalan hareketli müzik eşliğinde kısa müddet dans etti.

Müzisyenler, İmamoğlu’nun, “Sesiniz hiç kısılmasın. 12’den sonra daha da gür çıksın” kelamlarına, “Sizin de öyle” karşılığını verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tohum ve tarımla ilgili stantlarını gezen, Soyer ile yetkililerden bilgi alan İmamoğlu, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti, “Ah tarım, ah! Uygun insanların eline geçerse, neler olmaz. Tekrar dirilişimiz toprakta” kelamlarıyla lisana getirdi.

“TÜRKİYE’NİN HER LEZZETİ, İSTANBUL’DA VAR”

İmamoğlu, fuar alanındaki son ziyaretini, İBB iştiraki BELTUR’un standına yaptı.

BELTUR Genel Müdürü Osman Cenk Akın’dan yeni kurumsal yapılanmayla ilgili bilgi alan İmamoğlu, kendisine ikram edilen dondurmanın tadına baktı.

İmamoğlu, fuar ziyaretiyle ilgili değerlendirmesini soran gazetecilere de şöyle cevap verdi:

* Türkiye’nin her lezzeti, esasen İstanbul’da var. Lakin bu sefer çok hoş bir aktiflik oldu. Değerli bir buluşma oldu.

* Türkiye’nin birçok noktasından beşerler burada lezzetlerini paylaşıyorlar. Turizme bir moral olması da ayrıyeten bir değer. Şu anda bir başlangıç anındayız.

* Pandemiden kurtulma ve süreci uygun yönetme noktasında da burada hem tecrübeler hem iş birlikleri konuşuluyor. Biz de konut sahibi olmaktan olduk İstanbul ismine.

* Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Gelip, bir baştan öbür uca kadar tatmaya kalkarsanız, cazibeli tarafı da var, zorlukları da var.

* Şu an ben, zorluğunu yaşıyorum. Eşimden daha çok zorluğunu yaşıyorum. Ancak çok lezzetli; ‘hayır’ diyemiyorum.

Yorum Yap