İngiltere, 6 ülkeyi daha kırmızı listeye aldı

 İngiltere, 6 ülkeyi daha kırmızı listeye aldı

İngiltere’de hükümet corona virüsü kısıtlamaları kapsamında belirlediği milletlerarası seyahat koridorlarını bugün güncellendi. Hükümet 6 ülkenin daha kırmızı listeye eklendiğini belirterek, kelam konusu ülkelerin Dominik Cumhuriyeti, Eritre, Haiti, Kuveyt, Moğolistan, Tunus ve Uganda olduğunu açıkladı.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada, kelam konusu ülkelerde 30 Haziran mahallî saatle 04:00’den itibaren kırmızı liste kurallarının geçerli olacağını belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Hükümetin belirlediği kurallar mucibince kırmızı ülkelere seyahat edilmemesi önerilirken, bu ülkelerden İngiltere’ye gelen yolcuların 10 gün boyunca otel karantinasında kalması gerekiyor.

Shapps ayrıyeten, Malta, Madeira ve Balear Adaları ile kimi Karayip Adaları ve İngiltere’nin kimi denizaşırı bölgelerinin 30 Haziran’dan itibaren yeşil listeye ekleneceğini duyurdu. Shapps, İsrail ve Kudüs’ün ise yeşil listeye eklenmek için incelendiğini belirtti.

İngiltere hükümetinin trafik ışığı sistemiyle belirlediği milletlerarası seyahat koridorlarındaki yeşil listede bulunan ülkelerden İngiltere’ye gelen şahısların karantina uygulamaları zaruriliği bulunmuyor. Sarı listede bulunan ülkelerin ise İngiltere’ye varışlarda kendilerini 10 gün boyunca konutlarında izole etmeleri gerekiyor.

Yorum Yap