İspanya, Polonya pürüzünü aşamadı, işi zora soktu: 1-1 | EURO2020 E Kümesi

 İspanya, Polonya pürüzünü aşamadı, işi zora soktu: 1-1 | EURO2020 E Kümesi

EURO 2020 E Kümesi ikinci maçında Polonya’yı ağırlayan İspanya, Sevilla’daki maçta alandan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı ve Son 16’ya kalma talihini kümedeki üçüncü maça bıraktı.

Maçın 25. dakikasında Alvaro Morata’nın golüyle 1-0 öne geçen İspanya, birinci yarıyı önde tamamladı. Lakin 54. dakikada Robert Lewandowski’nin baş golüyle Polonya skoru 1-1’e getirdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dakikalar 58’i gösterdiğinde ‘VAR’ ihtarıyla penaltı kazanan İspanya, vuruşu kullanan Gerard Moreno’nun direğe takılması nedeniyle öne geçme bahtını değerlendiremedi.

İlerleyen dakikalarda da birçok fırsatı harcayan İspanyol futbolcular, alandan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Kümede 3. sırada yer alan İspanya puanını 2 yaparken, son sıradaki Polonya ise birinci puanını aldı. İspanya kümedeki birinci maçında İsveç ile 0-0 berabere kalmış, Polonya ise Slovakya’ya 2-1 mağlup olmuştu.

Son maçını 23 Haziran’da Slovakya karşısında oynayacak olan İspanya’nın, kümeden çıkmak için mutlak galibiyete gereksinimi olacak. Birebir gün İsveç ile karşılaşacak olan Polonya ise mucize bekleyecek.

Yorum Yap