İstanbul’u kara bulutlar sardı, Başakşehir’de yol çöktü

 İstanbul’u kara bulutlar sardı, Başakşehir’de yol çöktü

Meteoroloji yetkililerinin ikazlarının akabinde İstanbul’da gökyüzünü kara bulutlar kapladı. Gündüzün gece döndüğü mega kentte sağanak yağış tesirli oldu. Apansız bastıran sağanak kentin bir çok noktasında hayatı felç etti.

ÇALIŞMA YAPILAN YOL ÇÖKTÜ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kent genelinde trafik yoğunluğunun yüzde 70’i aşarken Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi’nde yol çalışması sırasında yağışın da tesiriyle çökme yaşandı. Yağmur suları ile birlikte istinat duvarı ve yol çöktü. Olay yerine itfaiye takımları ve belediye takımları sevk edildi. Takımların olaya müdahalesi sürüyor.

Foto: DHA

Eyüpsultan ilçesinde tesirli olan sağanak yağış nedeniyle kimi sokaklar göle döndü. Buradaki bir kaç iş yerini de su bastı. Esnaf dükkanına giren suyu süpürge boşaltmak için efor sarf etti. Bir kişi de sokaktaki rögarı açmaya çalışarak suyu tahliye etmek istedi.

Tesirli olan yağış nedeni ile Yeşilpınar Mahallesi Karadeniz Caddesi’ni su bastı. Mazgalların tıkanması nedeni ile taşan sular şoförlere güç anlar yaşattı. Yaşanan su baskını anları ise bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

ARAÇLAR SUDA MAHSUR KALDI

Gaziosmanpaşa’da ise yol ise göle döndü. Araçlar yolda zahmetle ilerledi. Bir kamyonet ise göle dönen yolda bozularak orada kaldı.

Beyoğlu’nda da tesirli olan yağışla birlikte birçok cadde sular altında kaldı. Su kaplayan caddelerde kimi araçlar yolun kenarında durarak yağmurun dinmesini beklerken kimi araçlar ise su kaplayan caddelerde zahmetle ilerledi.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde ise bir sokak suyla doldu. Sokakta park halindeki araçlar su altında kaldı. Bölgeye belediye takımları sevk edildi. Grupların olay yerindeki çalışmaları devam ediyor. (İHA-DHA)

Yorum Yap