İşte aşılamada birinci sırada olan kent

 İşte aşılamada birinci sırada olan kent

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın en çok aşı olan 10 ili açıklamasıyla birlikte Edirne 1. sırada yer alırken, Amasya 2’nci, Eskişehir ise 3’ncü sırada yer aldı. Edirne’de hastanelerde ve fabrikalarda aşı olan vatandaşlar, aşılanma oranı en yüksek vilayetler içinde 1. sırada yer almanın gururunu yaşıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“HEPİMİZ İÇİN EN İYİSİ”

Aşı olduğu için çok heyecanlı olduğunu ve Edirne’nin birinci sırada yer almasından ötürü memnun olduğunu belirten Goncagül Günebakmaz, “İlk öncelikle aşı olacağım için çok heyecanlıydım. Aşı olmak hepimizin sıhhati için güzel bir şey ondan ötürü memnunum. Hepimiz için en düzgünü aşı olmak. Ben Edirne’nin en çok aşı olan vilayetler sıralamasında birinci sırada yer almasından ötürü çok memnunum, hepimiz için en iyisi bu inşallah birinci sırayı kimseye kaptırmayız. Bu süratle aşı olmaya devam edersek niçin kaptıralım diye düşünüyorum. Aşı olduktan sonra hiçbir şey hissetmiyorum. Her şey olağan hiç bir belirti yok şimdilik inşallah bu virüsün üstesinden daima birlikte geliriz” dedi.

Vatandaşlardan Hâkim Çarapar, “Aşı olduğumuz için pek mutluyuz. Hastaneye geldim, randevum bile yoktu fakat aşımı oldum. İnşallah bütün Türkiye için iyisi olur” formunda konuştu.

Aşı olmaya gelen vatandaşlardan Hikayen Uçkun, “Heyecanlıydım, aşımı olmaya geldim ve aşı oldum. Heyecanla sıramın gelmesini bekliyordum sıram geldi ve aşımı oldum, rastgele bir acı yahut ağrı hissetmedim” dedi.

“İNSANLARIMIZIN ŞUURLU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Vatandaşlardan Hatice Pelvanoğlu ise “İlimizde yaşayan insanların bu mevzuda çok şuurlu olduğunu düşünüyorum ve sıhhat bakanımızın seslenişlerine de duyarsız kalmadıkları için teşekkür ediyorum. Aşı olurken rastgele bir şey hissetmedim, inenin yapıldığını bile hissetmedim, hemşire hanımın bitti demesiyle bittiğiniz farkına vardım. Kendimi uygun hissediyorum rastgele bir ağrı ve yan tesirde olmadı inşallah bu türlü devam eder” diye konuştu.

Vatandaşlardan Muammer Pelvanoğlu da “Edirne genelde birçok vakit birinciliği paylaşan bir ilimiz bunu da insanların şuurlu olmasına ve kuralara uymasına bağlıyorum, Edirne’de olmaktan da gurur duyuyorum. Nasıl bir davet olursa olsun olumlu bir nitelikte olduğu takdirde Edirne her vakit bakanlarımızın ve çağrıyı yapan yetkililerimizin yanında olmaya devam edecek diye düşünüyorum. Edirne olarak da birinciliğimizi kaptırmayacağız” sözlerini kullandı. İHA

Yorum Yap