İzmir’de HDP vilayet binasına akın: 1 meyyit

 İzmir’de HDP vilayet binasına akın: 1 meyyit

Konak İlçesi, Çankaya Mahallesi’nde yer alan Halkların Demokratik Partisi İzmir Vilayet Başkanlığı, şimdi kimliği belirlenemeyen bir silahlı saldırgan tarafından baskına uğradı. Saat 11:00’de vilayet başkanlığına giren saldırgan bir kişiyi rehin aldı ve binayı ateşe verdi.

İhbar üzerine olay yerine polis, ambulans ve itfaiye takımları sevk edildi. Binanın bulunduğu cadde ve sokaklar güvenlik şeridi altına alınarak, yaya ve araç trafiğine kapatıldı. İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da olay yerine geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Rehin alınan kişi hayatını kaybetti. Saldırgan gözaltına alındı. Zanlının kim olduğu ve hareketinin emeli hakkında şimdi bilgi verilmedi.

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, “Parti binamızın tam karşısında bir polis çadırı var. Atak göz nazaran göre oldu” dedi. Çepni, “Daha evvel de emsal provokasyon teşebbüsleri oldu. Bilhassa İçişleri Bakanlığı’nın partimize yönelik kara propaganda sürecinin bir sonucudur” diye konuştu.

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, “Partimiz uzun müddettir gaye haline getiriliyor. Çetenin, mafyanın cirit attığı bir iktidar bloğu içinde yaşadığımız için bu saldırıyı otomatikman siyasalların yol açtığı bir atak olarak görüyoruz. Umuyorum ki can kaybı olmadan, hiçbir beşere ziyan gelmeden bu vahim olay atlatılır” tabirlerini kullandı.

HDP Genel Merkezi’nin resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada, “Binamız ateşe verildi. İçeride vazifeli bir arkadaşımız bulunmakta. Taarruzun faili de azmettiricileri de aşikardır. Rastgele bir aksilikten iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır” denildi.

Yorum Yap