Japonya’da 139 çift ayakkabı çalan hırsız: Kokusunu seviyorum

 Japonya’da 139 çift ayakkabı çalan hırsız: Kokusunu seviyorum

Japonya’da akıllara sakinlik veren bir hırsızlık olayı yaşandı. Niigata eyaletinde 139 çift bayan ayakkabısı çalan hırsız yakayı ele verdi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran özel bir şirket çalışanı olan 47 yaşındaki Tsunehito Isobe, 2 Mart’ta Murakami kentindeki bir ofise müsaadesiz girerek 500 yen (yaklaşık 40 lira) bedelinde bir çift sandalet çaldı.

ÇOĞUNLUĞU HEMŞİRELERE İLİŞKİN

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Niigata polisi, Isobe’nin meskeninde yaptığı aramada model otomobil ve ayakkabı kutuları içine saklanmış 139 çift bayan ayakkabısı ele geçirdi. Ayakkabıların 77 çiftini hemşirelerin kullandığı sandaletlerin oluşturduğu açıklandı. Şahsın ikametinde ayrıyeten yakasında isim yazan bir hemşire üniforması ile iki çift bayan çorabı bulundu.

2014’TE TUTUKLANMIŞ

Kelam konusu olayı kamuoyuna 24 Haziran’da duyuran Niigata polisi, şahsın meskeninde ele geçirilen ayakkabıları sergilerken, ayakkabıların birçoklarının çalıntı olmasına karşın hırsızlık ihbarı yapılmadığını belirtti. Güvenlik güçleri, paylaşılan görselde kendi ayakkabılarını gören kurbanları soruşturma konusunda iş birliği yapmaya çağırdı.

Hırsızın konutundan çıkan ayakkabılar.

47 yaşındaki İsobe’nin polise verdiği tabir ise herkesi şaşırttı. “Çocukluğumdan beri bayanların giydiği ayakkabıların kokusuna ilgi duyuyorum” dediği öğrenilen kuşkulu, ayakkabıların yarısını çaldığını, yarısını ise internetten ya da ikinci el eşya satıcılarından aldığını söyledi. İsobe, misal hırsızlıkları birkaç yıldır yaptığını da itiraf etti.

İsobe’nin tıpkı hatadan 2014 yılında bir sefer daha tutuklandığı öğrenildi. Niigata eyaletindeki eczane, hastane ve bakım konutlarından ayakkabı çaldığı kaydedilen şahsın meskeninde 244 çift bayan ayakkabısı ele geçirildiği açıklandı.

Yorum Yap