KARAKOLDAKİ ÖLÜMDE YENİ BİLGİLER ORTAYA ÇIKIYOR!

 KARAKOLDAKİ ÖLÜMDE YENİ BİLGİLER ORTAYA ÇIKIYOR!

Özel bir güvenlik şirketinde yönetici olarak çalışan Birol Yıldırım, 5 Haziran gecesi mesai arkadaşı Barış Uysal’ın, oğlu ile birlikte bir hengameye karıştığını ve gözaltına alındığını öğrenmiş, Uysal’ın akıbetini öğrenmek için Esenyurt Polis Karakolu’na giden Yıldırım’ın vefat haberi birkaç saat sonra ailesine ulaşmıştı.

Emniyetten yapılan birinci açıklamada, Yıldırım’ın beklediği sırada kötüleştiği ve kalp krizi sonucu öldüğü söylenmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YAKA PAÇA İÇERİ SOKULUYOR

Olayla ilgili ortaya çıkan yeni imgelere nazaran saat 23:00 sıralarında karakola gittiği anlaşılan Birol Yıldırım’ın, bekleme salonunun giriş kapısında bir polis memuru ile konuştuğu görülüyor.

Karakolun ön nizamiye imajlarında saat 23:23 sıralarında Yıldırım’ın kalabalık bir polis kümesi ortasında olduğu ve memurlar tarafından itilerek dışarıya çıkarıldığı fark ediliyor. Tam kapıdan çıkmak üzereyken ise polislerin kol ve ensesinden tutup, belinden kavrayarak bu defa zorla karakola geri soktuğu kayıtlara yansıyor.

POLİS ELİNE BUZ KOYUYOR

Manzaralarda saat 00:02’de eline buz koyan genç polis memuru dikkat çekiyor. Eline buz koyan memurun, elini yumruk yaparak diğer bir arkadaşına gösterdiği, arkadaşının ise aç kapa işareti yaptığı görülüyor.

KAMERA OLUP OLMADIĞINI DENETİM EDİYOR

Tıpkı imajda sivil giysili birinin, kapıyı açarak içeri yanlışsız baktığı, akabinde kameranın görmediği koridora geçtiği ve bir yandan bilgi alıp bir yandan telefonuna baktığı görülüyor.

AİLE ADALET İSTİYOR

Vefatın karakoldaki darp ve makus muamele yüzünden yaşandığını belirten Yıldırım ailesi, sorumluların belirlenerek adalet önünde hesap vermesini istiyor.

Olayla ilgili soruşturma Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Savcılık, şu ana kadar ilgili bütün polis ve bekçilerin tabirine başvurulduğunu duyururken, sorumlu polislerin açığa alınıp alınmadıkları, mahkemeye sevk edilip edilmedikleri konusunda rastgele bir açıklama yapmadı.

Yorum Yap