Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e: Hiçbir halde taviz vermeyiz

 Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e: Hiçbir halde taviz vermeyiz

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. HDP’nin İzmir Vilayet Başkanlığı’na yapılan bir kişinin ömrünü yitirdiği hücuma ait Karamollaoğlu, “Çok üzücü ve beklenmedik bir gelişme. Türkiye’yi birileri, bir girdaba sürüklemek istiyor. Şu anda sağ sol kutuplaşması yok fakat misal kutuplaşmalar meydana gelsin isteyenler olabilir” dedi.

O SÖZLER HATIRLATILINCA SERT REAKSİYON GÖSTERDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“HDP’Yİ TERÖRLE ÖZDEŞLEŞTİRME HALİMİZ YOK”

HDP’ye yönelik son vakitlerde iktidar tarafından lisana getirilen telaffuzlara ait konuşan Karamollaoğlu, “Terörle HDP’yi özdeşleştirme noktasına gitmek, onları bütünüyle itelemek üzere bir halimiz yok” diye kaydetti.

“ÜSTÜNÜ ÖRTMEYİN, SEÇİME GİDİN”

Ortaya atılan mafya-siyaset alakası savlarına değinen Karamollaoğlu, “Bir yerde bir tez varsa, iktidarın o savın üzerine gitmesi ve açıklık kazandırması gerekir. Muhalefetin bu bahiste türel tabanda hiçbir yetkisi yok. Yalnızca davet yapmak imkanı var. Bunlar üstü örtülebilecek hadise değil. Bugün üstü örtülse, yarın bir hükümet değişikliğinde bunların hepsi tekrar açığa dökülür. Onun için lütfen bunu üstünü örtmeyin. Bundan ötürü bir seçime gidelim. Seçimde millet kararını versin” dedi.

“SOYLU’NUN VAZİFEDEN ALINMAMASINDA İSTİKRAR GÖZETİLİYOR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun neden vazifesinden alınmadığına ait yorumlarını paylaşan Karamollaoğlu, “Orada bir istikrar gözetiyorum. MHP ile olan bu ittifak hem de Türkiye’de meydana gelen havaya bir bakıma dengelemek istiyor. Çok açık ve net, bu kadar argümanlar karşısında Sayın Cumhurbaşkanının eli kolu bağlıymış üzere hareket etmesi gerçek değil” sözlerini kullandı.

“AKP’DE ÇÖZÜLME EMARELERİ VAR”

“Bu iktidarın ayakta durması bundan sonra çok zor” diye devam eden Saadet Partisi önderi, “İçinde kendisiyle birlikte yola çıktığı arkadaşlarının tamamı terk etmiş. Bu vahim bir durum. Ayrılanlar kendileriyle birlikte o topluluğu taşıyamadılar. AKP’de çözülme emareleri var. AKP’yi bırakan lakin diğer partiye gitmeyen değerli bir ölçüde seçmen var” diye kaydetti.

“CUMHURBAŞKANLIĞINDA ORTAK ADAY OLMASI İCAP EDER”

Kılıçdaroğlu’nun ‘liderler kabinesi’ teklifini pahalandıran Karamollaoğlu, “Bir değişikliğe kesinlikle gereksinim var. Bu değişiklik bir süreksiz süreyi kapsayacak. Burada hiçbir partinin tek başına kendi programını icra edeceği bir değişiklik olmayacak. Şayet bu türlü bir değişiklik olacaksa farklı kanaat ve fikirde olanlar bir ortaya gelip bu süreci atlatmaya arayacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığı da bunlardan bir adedidir. Cumhurbaşkanlığı, ittifak sağlanmazsa yahut bir dayatma olursa bu imajı doğurmayabilir. O denli birisi olacak ki…Yani ortak aday olması icap eder” diye konuştu.

ASİLTÜRK’ÜN KONGRE ÇIKIŞINA KARŞILIK

Saadet Partisi Yüksek İstişare Heyeti Lideri Oğuzhan Asiltürk’ün kongre çıkışına da değinen Karamollaoğlu, “Kendisinin daha evvelce de siyasete yaklaşımında birtakım değişiklikler vardı genel manada. Bizim siyasetteki prensiplerimiz belirli. Bu prensiplerimiz kozmik mevzulardır. Biz prensiplerimizi benimsemenin ötesinde özümsüyoruz. Bu bizim varlığımızın sebebi. Biz bunların hiçbirisinden, hiçbir biçimde taviz veremeyiz. ‘Adaleti biraz rafa kaldıralım’ diyemeyiz. Birkaç gün içinde yüksek istişare heyetini toplayarak bu mevzuyu birlikte görüşeceğiz” dedi.

“Olağanüstü kongre mümkün mü?” sorusuna karşılık veren Karamalloğlu, “Sadece genel yönetim konseyi ve benim bu mevzuda yetkim var. Benim o denli bir fikrim yok. Fevkalâde kongreye gidecek bir noktada değiliz” diye kaydetti.

Yorum Yap