Kemal Kılıçdaroğlu: Uzat o eli sıkmaktan onur duyarım

 Kemal Kılıçdaroğlu: Uzat o eli sıkmaktan onur duyarım

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in Ulusal Çaba Kahramanı Şahinbey’in anıtını ziyaret ettikten sonra Şahinbey ilçesindeki 4 bin 500 esnafın hizmet verdiği Mavi Kent Oto Sanayi Sitesi’ne geçti.

Mavikent Oto Sanayi Sitesi Lideri Ramazan Balcı ve site sakinleriyle bir mühlet görüşen Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf ve özçekim yapmak isteyen personellerin bu isteklerini geri çevirmedi. Bu ortada, değişik bir diyalog yaşandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kemal Kılıçdaroğlu, sohbet için bir torna atölyesine girdi ve makine başında çalışan 38 yaşındaki Ergün Hilaloğlu’na elini uzattı. Torna çalışanı Hilaloğlu beklemediği bu atak karşısında evvel ellerine baktı. Ellerinin kirli olduğunu görünce de Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkıp sıkmamakta tereddüt etti.

Bu kararsızlığı fark eden Kılıçdaroğlu, “Uzat, uzat. O el işçi eli. Kirli de ola o eli sıkmaktan erdem duyarım” dedi. Bunun üzerine Hilaloğlu elini uzatarak Kılıçdaroğlu ile tokalaştı. Akabinde bir mühlet sohbet etti.

Ziyaret sırasında KHK mağduru olduğunu ve oto tamirciliği yaptığını söyleyen eski polis memuru Cuma Kabalan, “Sayın Genel Lider, ben 31 yıl hizmet yaptıktan sonra KHK ile atıldım. Bu çok zoruma gitmedi de, onlarla birlikte siyaset yapıp, o yapılanmayla kolkola olduğunu herkesin bildiği hiçbir siyasetçi hakkında süreç yapılmaması zoruma gidiyor” diye yakındı.

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğu Mavikent Sanayi Sitesi incelemeleri sırasında güvenlik tedbiri alan Jandarma’nın kumandanlarıyla bir mühlet sohbet ederek teşekkür etti.

Yorum Yap