Kentte ‘Delta varyantı’ alarmı! Karantina kararı alındı

 Kentte ‘Delta varyantı’ alarmı! Karantina kararı alındı

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Düzcede 18 bireyde ‘Delta’ varyantı hadisenin görüldüğünü bildirdi. Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Yasin Yılmaz da hususa ait açıklama yaparak ‘Delta’ varyantı görülen bireylerin denetim altında olduğunu söyledi.

Yılmaz olayların karantina altında olduğunu açıklayarak, “Bilim konseyi toplantısı sonucunda Bakanımız Delta varyantı sayısını 18 olarak açıkladı. Şu anda bu olaylar etkin olarak takip ediliyor. Delta varyantı olan hadiseleri yakın takibe aldık. Hem kendilerinin takip ve tedavileri hem de etraflarındaki aile bireyleri olsun tamamı karantina altındalar. Kolluk kuvvetlerimiz ve sıhhat gruplarımız hadiseleri yakından takip ediyorlar” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“AŞILANMAMIZ GEREKİYOR”

Aşının ehemmiyetine de değinen Yılmaz, “Aşılamada da büyük yol kat ediyoruz. Sayın Bakanımızın belirttiği üzere 18 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamaları Cuma günü başlıyor. Düzcede şu ana kadar 220 binin üzerinde aşı yaptık. Salgını hayatımızdan çıkarmamız için aşılanmamız gerekiyor. Bağışıklık kazanmamız gerekiyor. Aşılarımız mutasyonlara karşı koruyuculuğunu devam ettiriyor. Yüksek seviyede devam ettiriyor. O yüzden daima birlikte başarabilmemiz için kimlik numaralarına aşı tanımlanan vatandaşlarımızı sıhhat tesislerimize bekliyoruz” diye konuştu.

Yılmaz korkulacak bir durum olmadığını tabir ederek, şöyle konuştu:

“Delta varyantı bulunan hastalarımızın durumlarında rastgele korkulacak bir durum yok. Denetim altındalar. Etraflarındaki karantina sürecinde olan vatandaşlarımız için de bir sorun yok. 14 gün boyunca karantina takibine devam edeceğiz. Karantina sonunda şayet negatif ya da müspet olurlarsa duruma nazaran karantina mühletleri uzayacak ya da tamamlanacak.” DHA

Yorum Yap