Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim

 Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Ödemiş Entegre Katı Atık İdare Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“BU TESİS ASLINDA BÜTÜN TÜRKİYE’YE HİZMET EDİYOR”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Elbette bu topraklar bereketli topraklar lakin bu bereketli toprakları cennete dönüştürmemiz lazım. Hepimiz hoş bir ülkede yaşamak zorundayız, bir arada yaşamak zorundayız. Kimlik ayrımı yapmadan, inanç ayrımı yapmadan, ömür biçimi ayrımı yapmadan bütün insanları kucaklamalıyız. Dikkat ederseniz CHP olarak biz ülkemizin neresinde yaşarsa yaşasın doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi ve kim olusa olsun herkesi kucaklamak istiyoruz. Herkesle barış içinde huzur içinde yaşamak istiyoruz.

Elektrik elde edilecek buradan. Elektrik çok kıymetli fakat buradan elde edeceğimiz elektrik düşünün çöplerden elektrik elde ediyoruz ve herkes bundan yararlanacak Türkiye’deki o da bizim için çok büyük bir avantaj. İstihdam yaratacak. Dışarıya attığımız bir çöpün iktisada getirdiği faydalar, Büyükşehir Belediye Liderimiz, Ödemiş Belediye Liderimiz el ele verdiler bu türlü bir tesisi İzmir’e kazandırdılar. Bu tesis aslında bütün Türkiye’ye hizmet ediyor. Münasebetiyle bu tesisin bedelini hepimizin bilmesi gerekir.”

“HARCADIĞINIZ HER KURUŞUN HESABINI VATANDAŞA VERECEKSİNİZ”

“İzmir memnun insanların kenti aslında. İzmir’e gelen herkes bir müddet sonra ben İzmirliyim der zira İzmirli onların tamamını kucaklar. İzmir’i keyifli beşerler kenti haline getiren belediye liderleridir, sizin seçtiğiniz liderlerdir. Belediye başkanlarımdan istediğim bir şey var, harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Zira o para sizin paranız değil, milletin parası. İhalelerinizi yayınlayacaksınız herkes görecek.

O denli göstermelik ihaleler, -3 kişi çağırdım 1 şahsa verdim ortadan aldığım parayı cebime koyayım- bizim sistemde o denli bir nizam yok. Bizim nizam hakça bir sistem, -ne ezen ne ezilen insanca, hakça bir düzen- bu türlü öğrendik ve bu türlü götüreceğiz. Ayrıyeten hiçbir ayrım yapmayacaksınız dedim belediye başkanlarıma, oy versin vermesin her vatandaşa hizmet götürmek sizin misyonunuzdur. CHP’nin geleneklerinde halka hesap vermek vardır. Harcadığımız her kuruşun hesabını millete veririz. Ancak muhtaçlık sahibi ailelere yardım yaparken de onları teşhir etmeyiz. Sağ elin verdiğini sol el görmesin deriz. Her kuruşun hesabını vermenin onurunu taşırırız.”

Mahallî seçimlerde ‘Martın sonu bahar’ demiştik. Artık ampul patlayacak ve güneş doğacak bu ülkeye. Hiç tasa etmeyin. Her şey aydınlık olacak bu ülkede, siyasette ahlaklı olacak bütün bunların altyapısını oluşturuyorum. Her şeyin de yeri vakti gelince hukuk içinde hesabını soracağız. 128 milyar dolar yoksul fukaranın alın teri birilerine peşkeş çekiliyorsa bunu sormamız lazım. ‘Sormayın’ diyorlar, bu soruyu bugün ben yeniden soracağım ileride de soracağım. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim. Bütün bunları Millet İttifakı ile yapacağız. Bu hoş ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiç kimse tvit attım diye mahpusa girmeyecek. Çiftçi üretecek ve çiftçi kazanacak. Endüstrici üretecek, kazanacak. Türkiye üretecek ve işsizlik son bulacak. Bütün bunların hepsini yapacağız. Benim size kelamım kelamdır bu kelamların tamamını yerine getireceğim kâfi ki takviye verin.”

Yorum Yap