Kırgızistan’da sıhhat çalışanlarına aşı mecburiliği getirildi

 Kırgızistan’da sıhhat çalışanlarına aşı mecburiliği getirildi

Kırgızistan’da Covid-19 ile gayret kapsamında sıhhat çalışanları ile ilgili yeni karar alındı. Kırgızistan Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sıhhat Bakanı Alımkadır Beyşenaliyev’in sıhhat çalışanları ortasında corona virüsüne karşı zarurî aşılama kararı aldığı duyuruldu.

Karara nazaran, sıhhat kuruluşlarına Hastalık Tedbire Departmanı, Devlet Sıhhi ve Epidemiyolojik Nezaret ve Cumhuriyet İmmünoprofilaksi Merkezi tarafından bir ay içinde tıbbi ve öbür çalışanlar ortasında mecburî aşılama yapılması talimatı verildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kırgızistan’da son 24 saatte içinde 27 sıhhat çalışanı Covid-19’a yakalanırken, salgının başından bu yana 5 bin 369 sıhhat işçisinde virüs tespit edildi. Virüse yakalanan sağlıkçılardan 4 bin 867’si ise virüsü yenerek sıhhatine kavuştu.

SON 24 SAATTE BİN 92 YENİ OLAY

Kırgızistan’da son 24 saatte bin 92 bireyde Covid-19 tespit edilmesi ile toplam olay sayısı 123 bin 38’e ulaşırken, 10 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı ise bin 992’ye yükseldi.

Son haftalarda Kırgızistan’da Covid-19 olay sayısında artış kaydedilmesinin akabinde geçtiğimiz hafta Sıhhat Bakanlığı ülkede Covid-19 salgınında üçüncü dalganın yaşandığını açıklamıştı.

Yorum Yap