Koç Holding ile Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nden güç birliği

 Koç Holding ile Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nden güç birliği

Koç Holding, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları yolunda Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) resmi sponsorluğunu üstlendi.

Koç Holding ve TMOK ortasındaki iş birliğini pahalandıran Koç Holding İdare Şurası Lider Vekili Ali Koç, “Kurucumuz Merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım’ kelamından hareketle ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasını bir bütün olarak görüyoruz. Spora yaptığımız yatırımı da toplumsal kalkınmanın kıymetli bir sacayağı olarak konumlandırıyoruz. Topluluğumuz çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerimizle çok farklı branşlarda birçok spor faaliyetini destekliyoruz. Sporun tüm topluma yayılması ve Türkiye’nin global ölçekte spor alanında da değerli bir marka olması istikametinde var gücümüzle çalışıyoruz. Koç Topluluğu olarak sporu, birleştirici bir öge olmanın ötesinde, dostluk, dayanışma, mükemmeliyet, fair play üzere, her vakit savunucusu olduğumuz insani pahaları de içinde barındıran çok değerli bir yapı taşı olarak görüyoruz. Mustafa Koç Spor Ödülü’nün ‘Olimpik pahalara katkı’ olan kalıcı temasını belirlerken de bu bedelleri temel aldık. Başarılı atletlerimizin alanda olduğu kadar günlük hayatta da bu bedelleri yaşatarak, topluma örnek teşkil etmesinin kıymetini vurguladık. 2017 yılından bu yana mükafatı kazanan atletlerimizden Yasemin Adar, Taha Akgül, Prensip Özyüksel ve İbrahim Çolak bu yıl Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecekler. Spor ülkemiz için kıymetli bir kıymet ve bu kıymetin bizi birleştiren bir ögeye dönüşmesi için emek harcamamız gerekiyor. Bunun için de sporun farklı alanlarında dünyaya anlatacak muvaffakiyet hikayelerimizi arttırmamız ve böylesi başarılı atletlerimizi desteklememiz gerektiğine inanıyorum. Bu harikulâde sıkıntı vakitler; özünü insani bedellerden alan Olimpik kıymetlerin toplumda yaygınlaşmasının, birlik ve beraberliğin, ayrışmamanın, kıymetler etrafında birleşmenin değerini, değerini bir defa daha fark etmemizi de sağlıyor” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sporun tepesi olarak nitelendirilen Olimpiyatlarda ulusal atletleri desteklemekten büyük gurur duyduklarını söz eden Ali  Koç, “2013 yılında İstanbul’un Olimpiyatlara mesken sahipliği yapabilmesi için yürüttüğümüz büyük kampanya sürecinde Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi ile yollarımız kesişmişti. O periyot de Koç Topluluğu olarak elimizi taşın altına koymuş, ülkemiz için adeta tek yürek olmuştuk. Bu sıkıntı günlerde de yine güç ve yazgı birliği yapmak üzere TMOK’un ve ulusal atletlerimizin yanındayız. Koç Holding olarak ülkemizin bedellerini Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda desteklemek üzere Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin resmi sponsorluğunu üstlendik. Bu vesileyle, maksatlarından bir an olsun kopmadan, 1 yıl gecikmenin getirdiği harika konsantrasyon zorluklarına karşın azimle ve vazgeçmeden idmanlarını sürdürerek Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek 18 branştan şu ana kadar kota almış 100’e yakın atletimize muvaffakiyetler diliyorum. Her bir olimpiyat atletimizin temsil ettiği pahaların, Olimpiyatlar yolunda gerçekleştirdikleri fedakârlıkların, adanmışlığın, vatan sevgilerinin ve hayattaki duruşlarının hem bizler, hem gelecek jenerasyonlar için madalyaların çok daha ötesinde büyük bir manevi miras olduğuna yürekten inanıyorum. Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi ile güç birliğimiz sonucunda Türkiye’nin başarılı bir spor ülkesi olması ve Türk sporunun milletlerarası toplulukta dostluk, harikalık ve hürmet üzere insani kıymetler üzerinden tanınması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TMOK Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise “İnsan ömrünün her alanını, her dalı derinden etkileyen pandemi şartlarına karşın, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları, TMOK olarak en fazla sayıda ulusal atletimize, en fazla oranda takviye sağladığımız oyunlar oldu. Bunu, Türk sporunun gelişimine ve ülkemizde Olimpik bedellerin yaygınlaşmasına, ulusal atletlerimize takviye olmaya, bizlerle tıpkı heyecanı paylaşan, tıpkı değeri veren paydaşlarımız sayesinde başardık. Koç Holding ile Türk sporunu destekleme bağlamında, uzun yıllara dayanan iş birliğimizi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları vesilesi ile bir adım daha öteye taşıyor olmaktan ötürü büyük memnunluk duyuyoruz. Koç Holding, Türkiye’nin dünyada bir spor ülkesi olarak anılmasına, Olimpiyat Oyunları’nda hak ettiği noktaya ulaşmasına ve ulusal atletlerimizin ömürlerini adadıkları maksatlarını gerçekleştirmelerine takviye olan, ülkemizin en pahalı ticaret ve sanayi kuruluşlarının başında yer almakta. Münasebetiyle, TMOK olarak, bizimle ortak ülkülere sahip bir paydaşımız ile bu iş birliğini gerçekleştiriyor olmak bizi ayrıyeten memnun ediyor” dedi.

Yorum Yap