Marmaris’te yanan ormanlık alan havadan görüntülendi

 Marmaris’te yanan ormanlık alan havadan görüntülendi

Bir orman personelinin şehit olduğu Marmaris’teki orman yangını, evvel küçük bir alanda başlayıp rüzgarın tesiri ile bir anda büyüdü. Kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda çıkan yangının yerleşim yerleri ve turistik tesislere yakınlığı yanı sıra yanıcı unsur dolu tank ve depolara sıçramamış olması büyük bir talih olarak değerlendirildi.

Muğla ve etraf vilayet, ilçelerden takviye için gelen 350 orman çalışanı, itfaiye, polis, asker ve zabıta vazifelileri, AFAD, AKUT, UMKE ve otellerde çalışan vatandaşlar yangına uğraşta takviye verdi.11 yangın helikopteri, 38 arasöz, 2 dozer ve 20 su tankeri durmaksızın misyon yaptı. Orman emekçilerinden 34 yaşındaki Görkem Hasdemir şehit olurken, 2 orman emekçisi hafif formda yaralandı. Yangınla ilgili olarak Marmaris Cumhuriyet savcılığı tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Marmaris’te çıkan orman yangını grupların seferberliği ile söndürülürken, yanan alan drone ile görüntülendi. Yangında 100 hektar ormanlık alanın ziyan gördüğü öğrenilirken, bölgedeki çalışmaların akabinde yangından ziyan gören alanın tekrar ağaçlandırılacağı belirtildi. (İHA)

Yorum Yap