Meral Akşener, mikrofonu esnaf annesine tuttu: İşte Türkiye’nin gerçeği

 Meral Akşener, mikrofonu esnaf annesine tuttu: İşte Türkiye’nin gerçeği

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Muğla’daki esnaf ziyaretlerine Menteşe ilçesinde devam etti. Akşener, mikrofonu eline alıp cadde ortasında vatandaşa seslendi. Akşener’i sokakta bulunanların yanı sıra meskenlerinin balkon ve camlarından takip edenler oldu.

“EVLATLARINIZIN İŞSİZLİĞİ BENİ İLGİLENDİRİR”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Akşener, konuşmasında kenti ziyaretinde karşılaştığı esnafın külfetlerinden kelam etti, “Sizin evlatlarınızla nasıl bir hayat yaşadığınız manevi manada beni ilgilendirmez lakin sizin evlatlarınızın işsizliği beni ilgilendirir” dedi.

“OĞLUM MAHPUSA GİRECEK KORKUYORUM”

Akşener’in konuşması sırasında kalabalık ortasından bağırarak seslenen bir bayan esnaf oğlunun yaşadığı düşünceyi lisana getirdi.

Akşener’in yanına çağırdığı ve mikrofonu tuttuğu bayan, oğlunun iş yerini açtıktan 15 gün sonra pandemi nedeniyle işletmesini kapattığını, 400 bin lira borcu olduğunu, geliri olmadığını ve mahpus cezasıyla karşı karşıya kaldığını anlatarak, “Hapse girecek korkuyorum” dedi.

Akşener ise, ”İşte ben bunu anlatıyorum. Bana palavra atıyor diyebilir üsttekiler ancak aha size gerçeği. Üsttekiler bunları tiyatro zannediyor. Bunlar tiyatro değil bizim gerçeğimiz, Türkiye’nin gerçeği” diye karşılık verdi.

“ÇOCUKLARINIZI İŞSİZ BIRAKANLARI UNUTMAYIN”

Vatandaşa seslenen Akşener, “Bunu birlikte değiştireceğiz. Sizsiz olmaz. Sizle birlikte değiştireceğiz. Siz, sizi unutanları, size hakaret edenleri, çocuklarınızı işsiz bırakanları, esnafımızı ortada bırakanları unutmayacaksınız” tabirlerini kullandı. Akşener daha sonra otobüs ile kent sokaklarını gezip vatandaşları selamladı.

Yorum Yap