Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyor

 Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyor

Gelen son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumuraporunu açıkladı. Buna göre; (22 – 28 Ağustos 2021) Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, güney kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgesi’nin bazı kesimleri ile İstanbul ve çevre illerde yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce, Sinop, Erzurum, Kars, Ardahan ve Van çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor. Ege Denizi açıklarında ise fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Pazartesi günü yağışların Marmara ve çevresinde etkisini sürdürmesi bekleniyor. Karadeniz’in doğusu da yağış almaya devam edecek.

Salı günü yağışlar Marmara Bölgesi’ni terk edecek. İstanbul’da en yüksek sıcaklık 30 en düşük sıcaklık ise 23 derece olarak ölçülecek. Doğu Karadeniz’de ise yağışlar devam ediyor.

Kars’ta etkili olan sağanak nedeniyle Aynalı köyünde su baskını meydana geldi. Merkeze bağlı Aynalı köyünde gök gürültülü sağanak nedeniyle yaşanan su baskınında bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı. Bazı vatandaşlar su baskını sonrası evlerinin baca kısmına çıktı.

Yorum Yap