METİN LOKUMCU, DAVASINDA YENİ DETAYLAR..

 METİN LOKUMCU, DAVASINDA YENİ DETAYLAR..

31 Mayıs 20011’de periyodun Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting için gittiği Artvin’in Hopa ilçesinde basın açıklaması yapan vatandaşlara polisin sert müdahalesi sonucunda hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun davası 2. Trabzon Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Mahkeme, dava sonunda misyonsuzluk kararı alıp belgeyi ağır ceza mahkemesine gönderilmesine karar verirken, duruşmada olaylar ile ilgili yeni manzaralar izlendi. Birinci kere ortaya çıkan imajların polisler tarafından çekildiği ileri sürüldü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“BU BİR CİNAYETTİR”

Ailenin avukatlarından Sercan Ortan duruşmada izlenen imajlar üzerine, polisin müdahale ettiği olayların barışçıl olduğunu belirterek, “Polis bu barışçıl şova karşı ölümcül müdahalede bulunmuştur. Polisin “gebert lan gebert, vur şuna adam üzere vur” dediği bir noktada artık dikkat ve itina yükümlülüğünden bahsedemeyiz. Burada tartışabileceğimiz tek şey mümkün kasttır, bu tartışmayı da yapacağımız yer ağır ceza mahkemesidir. İzlediğimiz imgeyi kaydeden emniyet müdürlüğünde misyonlu polisler. Bu polislerin söylediği şey ile yaşananları kıyasladığımızda biz oturup taksir tartışamayız. Polisler gerek şahit beyanlarıyla, gerekse de görüntüden da görüleceği üzere her şey nettir. Bu bir cinayettir” diye konuştu.

“GEBERT LAN GEBERT”

Birinci sefer ortaya çıkan manzaralarda polisin vatandaşlara sert bir biçimde müdahalesi ve vatandaşların kaçmaları yer alırken, bir kişinin “Gebert lan gebert, vur şuna adam üzere vur” dediği kamera kayıtlarında yer aldı.

Yorum Yap