Metin ve Necla Büyükşen cinayetinde yeni gelişme

 Metin ve Necla Büyükşen cinayetinde yeni gelişme

Olay, 3 Eylül 2018’de, merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı meskende meydana geldi.

Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ilişkin konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tüfeğin dipçiğiyle çiftin kızı Büşra’yı (24) da yaralayan saldırgan, kaçtı. Başına darbe alan Büşra Büyükşen, olay sonrası komşulardan yardım istedi. Komşularının arabasına binen Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı.

Konuta gelen jandarma takımları, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Büşra Büyükşen de sıhhat görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın akabinde ellerinden ve kıyafetlerinden alınan svap örneklerinde barut izine rastlanan çiftin oğulları Uğur ve eşi Betül Büyükşen ile anne ve babasının katledilmelerine şahit olan Büşra Büyükşen (24), kuşku üzerine gözaltına alındı. 3 kişi, tabirlerinin akabinde hür bırakıldı.

JASAT ÖZEL TAKIM KURDU

Jandarmanın yaklaşık 3 yıldır yürüttüğü çalışmalarda, katil zanlısına ulaşılamadı. Çiftin çocuk hekimi oğlu Osman Büyükşen ise cinayetin aydınlatılabilmesi için toplumsal medyada ve televizyon programlarına katılarak anne ve babasının katilini arıyor.

Osman Büyükşen’in teşebbüslerinin akabinde Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatıyla Konya Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde kurulan özel grup, cinayeti çözmek için çalışma başlattı.

‘BELİRSİZLİKLERLE YAŞAMAK BİZİ ÜZÜYOR’

Aile olarak her gün belirsizlik yaşadıklarını tabir eden Metin Büyükşen’in kardeşi Fatih Büyükşen, “Devletimiz sesimizi duydu. Jandarmanın özel bir takım oluşturması, kalbimize biraz su serpti. Yeğenim Osman Büyükşen çok gayret etti. Jandarmanın kurduğu özel takım çalışmalarına başladı. Tez vakitte çözüleceğine inanıyorum. Devletimize güveniyoruz. Lakin bundan evvelki yaşadığımız süreç anlatılamaz. Bir boşlukta, ümidimizi kaybetmiş bir formda artık bu faili meçhule gerçek mu gidiyor diye düşünüyorduk. Vaktinde olay yeri inceleme yapılırken yapılan yanlışlar süreci uzattı. Büşra’nın çıktım dediği pencereyi savcı incelemiyor. Ailenin tek sağ kalan görgü şahidi Büşra. Orada parmak izi, ayak müsaade çalışması yapılmıyor. Orada çalışma yapılsa kanıt bulunmasa Büşra’yı o vakit tutuklarsın. Fakat biz 3 yıldır Büşra biliyor saklıyor mu? Sanki biri tehdit mi ediyor diye aile kuşku içinde. Uğur’dan şüphelendik, Büşra’dan şüphelendik. Her gün bu meçhullüğü yaşamak bizi üzüyor” dedi.

‘KATİL İÇİMİZDEN ÇIKMASIN DİYE DUA EDİYORUM’

Yeni kurulan özel grubun olayı aydınlatacağına inandığını söyleyen Fatih Büyükşen şöyle konuştu:

* Bize artık diyorlar, Uğur mu, Büşra mı? Dua ediyorum ki katil içimizden biri çıkmasın. O çocuklar da tertemiz çıksın. Onlardan da bir şey çıkmasın. Dua ediyorum psikopat biri çıksın da ailemizden biri çıkmasın ben konduramıyorum.

En son konuştuğum jandarma istihbarat grubu, ‘bu işe ömrümüzü adadık. Çözeceğiz inşallah’ dedi. Şu an özel takım kuruldu, memnunuz. Özel grubun bu olayı bir an evvel çözeceğine inanıyoruz.

Yeğenim Osman Konya bürokrasisine ulaşamamaktan yakındı. Savcılar yeğenimi dinlemedi. O da devayı televizyon yayınlarına çıkmakta buldu. Yeğenim Osman’dan Allah razı olsun. Ağabeyim onu çok hoş yetiştirmiş.”

‘AĞABEYİM VE EŞİ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ BİLMEK İSTİYORUZ’

Olayın bir an evvel aydınlatılıp, katilin yakalanmasını isteyen Fatih Büyükşen, “Biz ailecek bilmek istiyoruz ağabeyim ve eşini neden öldürüldüğünü öğrenmek istiyoruz. İnşallah bu Kurban Bayramı’nda yeğenim Osman ile birlikte ağabeyim ve yengemin ismine kurbanımızı keseceğiz. Onların konutunun ışığını yakacağız” diye konuştu.

Yorum Yap