Müsilaj, Ege’deki tatil bölgelerine ilerliyor

 Müsilaj, Ege’deki tatil bölgelerine ilerliyor
 • 01

  Marmara-CaddeBostan Sahili

  İçerik Sayfası Reklam Alanı
   

  Marmara Denizi kıyılarını kaplayan ve halk arasında “deniz salyası” olarak da bilinen “müsilaj”, son günlerde suyun altındaki canlılar için de tehdit oluşturuyor. Müsilajın yoğun etkisi Caddebostan Sahili’nde de etkisini sürdürmeye devam ediyor.

 • 02

  Marmara- Tekirdağ kıyıları

  Tekirdağ kıyılarında 18 Haziran tarihinden bu yana yeniden birikmeye başlayan müsilajın yoğunluğu arttı. Etkili olan lodos uzun süredir kıyıda görülmeyen müsilajı balıkçı barınağı bölgesine topladı.

 • 03

  Çanakkale Merkez Kıyıları

  Çanakkale Boğazı’nda görülen müsilaj, kent merkezinde kıyılarda yoğunlaştı. Rüzgarla yön değiştiren müsilaj, Kordon Boyu kıyılarında artış gösterdi. Sahil bölgesinde bulunan teknelerin çevrelerini saran müsilaj, balıkçı barınağını tümüyle kapladı.

 • 04

  Çanakkale- 1915 Çanakkale Köprüsü yapımı çevresi

  Lapseki’nin Şekerkaya ve Gelibolu ilçesi Sütlüce mevkileri arasında yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü çevresinde köpüksü yoğunluğuyla boğazın çeşitli noktalarında etkili olan müsilaj, drone ile kaydedildi.

 • 05

  Çanakkale- Tarihi Gelibolu Yarımadası

  Marmara Denizi sahillerinde görülen ve rüzgarın etkisiyle kıyılara sürüklenen müsilajın Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki yoğunluğu drone kamerasına yansıdı.

 • 06

  Çanakkale- Bozcaada

  Çanakkale Boğazı’nda bir süredir yoğun şekilde görülen müsilaj, geçtiğimiz günlerde az miktarda da olsa Kuzey Ege’ye kadar ulaşmıştı. Lodos nedeniyle Bozcaada’da balıkçı barınağı ve limanın içi büyük ölçüde müsilajla doldu. Ortaya çıkan görüntü, turizm cennetinde endişeye yol açtı.

 • 07

  Çanakkale- Tarihi Gelibolu Yarımadası

  Rüzgarla yön değiştiren müsilaj, Tarihi Gelibolu Yarımadası kıyılarında da etkili oldu. Eceabat’ta Çamburnu mevkisi ile Kilitbahir Kalesi, Barut İskelesi, Rumeli Mecidiye Tabyası bölgelerinde yoğunlaşan müsilajın Şehitler Abidesi ve Morto Koyu’nda da etkili olduğu görüldü.

Yorum Yap