Öldürülen kızının mezar taşı fotoğraflı tişörtüyle duruşmaya geldi

 Öldürülen kızının mezar taşı fotoğraflı tişörtüyle duruşmaya geldi

Avcılar’da Seda Kurt’un birlikte yaşadığı Ercan Akkaş tarafından 20 ay evvel öldürülmesiyle ilgili açılan davanın görülmesine, Bakırköy 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Firari Akkaş’ın gıyabında yapılan yargılamanın 4’üncü duruşmasına öldürülen Kurt’un annesi Bedia Akar, avukatı Fadime Polat ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı Kübra Yücel katıldı.

Anne Bedia Akar’ın üzerinde kızı ve katil zanlısının fotoğrafları ile kızının mezar taşının fotoğrafının basılı olduğu tişörtle geldiği duruşmada, mahkeme lideri sanığın yakalanamadığını bildirdi. Anne Bedia Akar’ın avukatı Fadime Polat, “Duyumlarımıza nazaran sanık Gürcistan’da yaşamaktadır. Bu ülkede aramaların derinleştirilmesi için İnterpol’e yine yazı yazılmasını talep ediyoruz” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Mahkeme, sanık hakkındaki yakalama buyruğunun devamı ile kırmızı bülten talebinin karşılığının beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

MEZAR TAŞLI TİŞÖRT ELİ DURUŞMAYA KATILDI

Üzerindeki tişörtünde “Seda burada, katil nerede?” yazısı da bulunan anne Akar, zanlının bir an evvel yakalanmasını isteyerek, “O benim kalbimde yazılı. Birileri görsün. Diyecek bir şeyim yok” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Cinayet, Avcılar’daki Ambarlı Mahallesi’nde bir binanın giriş katında 4 Kasım 2019 tarihinde meydana işlendi. Argümana nazaran Ercan Akkaş, tartıştığı dini nikahlı eşi 2 çocuk annesi Seda Kurt’u tekraren bıçaklayarak, öldürdükten sonra kaçtı. Firari Ercan Akkaş hakkında Bakırköy 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2020 yılının Kasım ayında dava açıldı.

Öte yandan Seda Kurt’un daha evvel güvenlik vazifelisi olarak çalıştığı sığınma konutunda bir bayanın eşi tarafından bıçaklanmasını önlemek isterken bacağından yaralandığı ortaya çıkmıştı. (DHA)

Yorum Yap