Orman yangınları sürüyor; yerleşim yerleri tahliye edildi

 Orman yangınları sürüyor; yerleşim yerleri tahliye edildi

Kaypak Köyündeki ormanlık toprakta öğlen saatlerinde yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda yangın söndürme takımı sevk edildi. Alevlerin kimi konutlara sıçrama ihtimaline karşı yerleşim yerleri tahliye edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

3 SAATTE DENETİM ALTINA ALINDI

Bilinmeyen nedenle çıkan yangına 2 helikopter, Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri, itfaiye araçları, Vilayet Özel İdare’ye ilişkin iş makineleri ve çok sayıda işçi müdahale etti. 112 Acil Davet Merkezi Müdürlüğü de dumandan etkilenenlerin olması ihtimaline karşı bölgeye ambulanslar sevk etti. Yangın, saat 16.00 sıralarında denetim altına alındı. Yangında 4 hektar orman ile bölge halkının bahçelerindeki ağaçlar ziyan gördü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİR YANGIN DA DENİZLİ’DE

Edinilen bilgiye nazaran; Merkezefendi ilçesi Göveçlik Mahallesinin kırsal bölümünde bulunan ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye orman ve itfaiye takımı sevk edildi. Bölgeye gelen takımlar, arazinin dağlık ve engebeli olmasından ötürü yangına müdahalede zorlanırken; yangın kentin birçok noktasından gözüktü.

Denizli’de konuşlu yangın söndürme helikopteri Marmaris’teki büyük orman yangınında misyonlu olmasından ötürü, rüzgarında tesiriyle süratle yerleşim alanlarına gerçek ilerleyen yangına müdahale edilebilmesi için Bursa, Balıkesir ve Manisa Akhisar’dan helikopter takviyesi istendi. Yangına 3 yangın söndürme helikopteri, 1 keşif helikopteri, 1 dozer, 15 arazöz ve 60 işçi ile müdahale edildi. Köylü vatandaşlarında takviye verdiği söndürme çalışmalarında şuana kadar 3,5 hektar ormanlık alanın ziyan gördüğü bildirildi.

(İHA-DHA)

Yorum Yap