Pakistan’da TikTok bir sefer daha yasaklandı

 Pakistan’da TikTok bir sefer daha yasaklandı

Pakistan’da Sindh Yüksek Mahkemesi, Çin merkezli toplumsal medya uygulaması TikTok’a uygulanan yasağın kaldırılmasından yaklaşık üç ay sonra TikTok’un Pakistan genelinde 3’üncü defa yasaklanmasına karar verdi. Ahlaksız ve müstehcen içerikler nedeniyle mağdur bir vatandaşın TikTok’a karşı açtığı dava sonucu alınan kararda, TikTok’un çeşitli mahkemeler ve Pakistan Telekomünikasyon Ajansı (PTA) nezdinde müstehcen içerik yayınlayan hesapları engellemek için verdiği “sürekli taahhüt ve güvencelere” uymadığı belirtildi.

Davacı vatandaşın mahkemeye verdiği dilekçede, “ahlaksız ve İslam’ın öğretilerine aykırı” olduğu için TikTok’un daha evvel yasakladığını belirttiği söz edildi. Uyuşturucu ve silah kullanan şahısların platforma görüntü yüklediğine değinilen dilekçede, eğitim kurumlarında TikTok’un öğrencilere makus örnek olduğu aktarıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Davacının avukatı ise, müvekkilinin mahkemeden evvel PTA’ya başvurduğunu lakin PTA’nın bu mevzuda hiçbir şey yapmadığını aktardı. Mahkeme, davalıları 8 Temmuz’da tekrar duruşmaya çağırdı.

Yorum Yap