Pierria Henry, Fenerbahçe Beko’da

 Pierria Henry, Fenerbahçe Beko’da

Fenerbahçe Beko, son iki dönemini İspanyol temsilcisi Baskonia’da geçiren Birleşik Amerikalı guard Pierria Henry ile 1+1 yıllık mutabakata vardığını açıkladı.

Türkiye’de daha evvel TOFAŞ forması da giyen 28 yaşındaki oyuncu, NBA’de Charlotte, Vita Tblisi, Ulm, Hapoel Eliat ve Unics Kazan’ın da formalarını giydi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dyshawn Pierre ile Nando De Colo’nun mukavelelerini uzatan Fenerbahçe Beko, Henry’nin yanı sıra takımına İsmet Akpınar, Devin Booker ve Marial Shayok’u transfer etti.

PIERRIA HENRY KİMDİR?

Pierria Henry, 20 Ocak 1993 tarihinde South Charleston, West Virginia’da dünyaya geldi.

Kolej basketbolunda 2011-2015 yılları ortasında Charlotte forması giyen Henry, birinci profesyonel yılını ise 2015-16’da Gürcistan’ın Vita Tblisi ve Almanya’nın Ulm ekiplerinde geçirdi. Henry, Ulm ile EuroCup’ta da gayret etti.

2016-17 döneminde İsrail’in Hapoel Eliat takımına geçen Henry, 2017-18 döneminde ise ülkemizde Tofaş formasını giydi ve Basketbol Üstün Ligi’nde Fenerbahçemize karşı final oynayan grubun kıymetli bir kesimi oldu. Henry, 2017-18 döneminde EuroCup’ta da değerli bir performans ortaya koydu.

2018-19 döneminde Rusya’nın yolunu tutan ve UNICS Kazan’a transfer olan Henry, Rus temsilcisiyle üçüncü EuroCup macerasını yaşadı. Başarılı guard, EuroCup’ta 2018-19 döneminin en âlâ ikinci beşine seçildi. Henry, EuroCup’ta maç başına 5.3 asist ortalamasıyla en düzgün altıncı, maç başına 1.5 top çalma ortalamasıyla da en uygun yedinci isim olarak dikkat çekmişti. Birleşik Amerikalı guard, ekibinin en çok parkede kalan, en çok asist yapan, en çok top çalan ismi olmanın yanı sıra, ribaundlarda ikinci, skor üretiminde de dördüncü sıradaydı. Henry’nin EuroCup’taki performansı ona olağan dönemin en pahalı oyuncusu mükafatını de getirmişti. Henry’nin tesirli bir performansa imza attığı dönem Kazan, EuroCup’ta yarı final oynama başarısı gösterdi.

Yorum Yap