Polisin alkollü şoförle imtihanı: ‘Ciğerlerim yetmiyor abi’

 Polisin alkollü şoförle imtihanı: ‘Ciğerlerim yetmiyor abi’

Edinilen bilgiye nazaran; Pamukkale ilçesine bağlı Yunusemre Mahallesi Üniversite Kavşağında uygulama yapan polis takımları, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden ve cadde üzerinde drift atan Mürsel Z. yönetimindeki 43 HD 621 plakalı arabası durdurmak istedi. ‘Dur’ ihtarına uymayan şoför ile polis ortasında kovalamaca başladı. Motorize grupların de katıldığı kovalamaca, 10 kilometre sonra Zeytinköy Mahallesi Vatan Caddesi’nde son buldu.

LİSANINI AYGITA SOKTU

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kovalamaca sonucu yakalanan şoföre alkol testi yapmak isteye polis takımlarının asıl şiddetli mesaisi ise bu dakikadan sonra başladı. Alkollü olduğu ortaya çıkmasın diye arkası arkasına yanlışlı üflemeler yapan alkollü şoför, polislere güç anlar yaşattı. 3’üncü kere yapılan tekrarda da lisanını aygıtın ağzına koyan Mürsel Z., sonlanan polis memuruna karşı kendisini “Ciğerim yetmedi. Abi valla billahi gelmiyor. Gerekli süreci yapın fakat bak görüyorsun, gelmedi işte” halindeki savunması komik anlar oluşturdu.

“BENİ ÜNLÜ YAPMA ABİ, BEN ESASEN ÜNLÜYÜM”

Alkol metreye üfleyemeyince gözaltına alınarak test için hastaneye götürülen şoför Mürsel Z., neden ‘dur’ ihtarına uymadığını soran gazeteciye; “Beni hiç ünlü yapma abi. Ben zati ünlüyüm. Üne gerek yok. Ben dur ihtarına uydum. Yalnızca ışığı sonradan gördüm” diyerek reaksiyon gösterdi.

Polise sıkıntı anlar yaşatan şoför Mürsel Z. ile birlikte araçta bulunan Naci G. ve Süleyman Y.’ye alkollü araç kullanmak, drift atmak ve kısıtlamayı ihlal cürümlerinden yaklaşık 21 bin TL ceza kesildi. Alkollü şoförün kullandığı araba de çekiciyle otoparka götürüldü. (İHA)

Yorum Yap