Rantçılık yapanları Londra mahkemeleri kurtaramaz!

 Rantçılık yapanları Londra mahkemeleri kurtaramaz!

CHP ‘PARALARI SÖKE SÖKE ALIRLAR’ GARANTİSİNE BU RESTİ ÇEKTİ…

Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da Sazlıdere Köprüsü’nün temelini atarken yaptığı, “Bu paraları tahkimde söke söke alırlar” açıklamasını SÖZCÜ’ye kıymetlendirdi. Erdoğan’ın mali garanti verdiği projelerin ayrıntılarının muhalefetten ve halktan “ticari sır” denilerek gizlendiğini belirten Ağbaba, “Bu rant projelerine yatırım yapanlar kendilerini Londra mahkemelerinin kurtaramayacağını âlâ bilsin” resti çekti. Ağbaba, Millet İttifakı’nın iktidara geldiğinde bu mevzuda izleyeceği politikayı şöyle açıkladı:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Veli Ağbaba SÖZCÜ’ye konuştu.

ATATÜRK’ÜN ÇÖZÜMÜ…

“Bu iktidar KÖİ denilen Kamu Özel İşbirliği projeleriyle, savunmadan sıhhate yerli ve ulusal ne varsa yabancılara satma gayretindeler. Burada vurgun yapmanın yanı sıra sonuncu maksat, iktidar değişikliğinde devlet ile yabancı şirketleri karşı karşıya getirmektir. ‘O paraları sizden söke söke alırlar’ dedikleri ‘o para’ halkın parasıdır. ‘Siz’ dediği de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. ‘Söke söke alacak’ olan ise Londra mahkemeleridir. Güya işgal kuvvetlerinin kumandanı üzere konuşuyorlar. ‘Halkın parasını devletimizden söke söke alacaklar, oh olsun’ der üzere seviniyorlar. Bu türlü bir iktidar anlayışını, daha evvel hiç yaşamadık. Devlet ile işletmeci firmalar ortasında milletlerarası mahkemeler yetkili kılınmış olabilir. Lakin Millet İttifakı olarak bizim, zımnî gizli ihaleler ve dolar bazlı ödemelere karşı duruşumuz nettir. Millet İttifakı, bu tıp projelere para aktarılmaması konusunda hemfikirdir. Millet İttifakı, Türkiye’yi rant çetelerinin oyuncağı haline getiren bu ucube sistemi sonlandıracaktır.

Biz, Millet İttifakı olarak tünel, köprü, yol üzere büyük mega rant projeleriyle hastaneler üzere yabancılara devredilen kurumlarımızı kamulaştıracağız. Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, nasıl yabancılara devredilen tesisleri millileştirdiyse, biz de kapitülasyon zincirlerini kırıp halkın olanı tekrar halkın yapacağız.”

Yorum Yap