REAL MADRİD, ANTALYADA FUTBOL OKULU AÇTI

 REAL MADRİD, ANTALYADA FUTBOL OKULU AÇTI

Real Madrid Vakfı Futbol Okulu, Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde Regnum Carya Otel’de düzenlenen merasimle açıldı. Açılışta Real Madrid’in eski futbolcularından Fraport TAV Antalyasporlu Nuri Şahin ve çocuklar birlikte pasta kesti. Pasta kısmının akabinde Nuri Şahin’e Real Madrid forması ikram edildi.

Nuri Şahin, “Çocukların eğitimine, hayatlarına dokunmak, onları yeterli bir birey haline getirmek, örnek atletler kazandırmak çok güzel” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Real Madrid kulübünün tüm dünyada spor okulları düzenlediğini lakin Türkiye’de olanın başka hoş olduğunu söyleyen Nuri Şahin, kendi oğlunun da futbol okulunda olduğunu aktardı. Şahin, “İspanya’dan gelen hocalar var. Ben de onlarla idmana çıktım. Çocuklar çok keyifli. Hava hoş. Futbolu sevenler için hoş bir neden” diye konuştu.

Kendisinin de bir akademisi olduğunu lakin yalnızca futbol üzerine çalışmadıklarını anlatan Nuri Şahin, “Bizim maksadımız daha geniş. Çocukların eğitimine, hayatlarına dokunmak, onları yeterli bir birey haline getirmek, örnek atletler kazandırmak çok hoş. Her akademinin bir eforu bir maksadı var. Real Madrid bu mevzuda çok başkan kulüplerden ve tertiplerden biri” sözlerini kullandı.

“OĞLUMUN FUTBOLCU OLMASININ PEŞİNDE DEĞİLİM”

Kendi oğlunun da futbol konusunda üzücü olmadığını kaydeden Nuri Şahin, şöyle konuştu:

“İlk vakitler futbolla pek ortası yoktu fakat sevmeye başlıyor. Memnun, arkadaşları ile bir arada. Ben oğlumun futbolcu olmasının peşinde değilim. Yeterli bir evlat düzgün bir insan olsun diğer bir şey istemiyorum. Spor yapmasını çok isterim lakin bilhassa futbolcu olsun, bizi kurtarsın diye düşünmüyorum. Kendisi nasıl keyifli olacaksa o mesleği seçsin.”

Real Madrid Futbol Okulu Sorumlusu Kadir Furkan İlçi de çok heyecanlı olduklarını, Real Madrid ve Regnum Carya iş birliğinde 5’inci yıl dönümleri olduğunu söyledi.

Real Madrid’in eski futbolcusu Nuri Şahin’i futbol okulunda konuk ettiklerini belirten İlçi, “Okulumuz 12 hafta sürüyor. Haziranın ikinci haftası başlıyoruz. Haftanın 5 günü idmanlarımız devam ediyor. 6-16 yaş ortası çocuklarımız programa katılıyor. Real Madrid’in bedelleri doğrultusunda disiplin, sıhhat, bağlılık ele alınarak temel futbol eğitimi ve dayanıklılık eğitimi veriyoruz. İdmanlar yaptırıyoruz. Kursumuz profesyonel UEFA lisanslı hocalarımız tarafından veriliyor. Dışarıdan iştirak da mümkün. Bunun için bizimle bağlantıya geçilmesi kâfi.”

Açılışın akabinde bir saat süren antrenmanda Nuri Şahin, çocuklarla idmana katılarak teknik bilgiler verdi.

Yaklaşık 3 ay sürecek okula, 6- 16 yaş ortası çocuklar katılıyor.

Yorum Yap