Rıza Çalımbay: Her şeyi telafi edeceğimize inanıyorum

 Rıza Çalımbay: Her şeyi telafi edeceğimize inanıyorum

Süper Lig’de 2021-2022 sezonunun ilk haftasında konuk ettiği İttifak Holding Konyaspor’a 1-0 mağlup olan Demir Grup Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, ileriki haftalarda takımın daha iyi olacağını söyledi.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında sahadan yenik ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ligin ilk maçına galibiyet ile başlamak istediklerini ama istedikleri oyunu oynayamadıklarını kaydeden Çalımbay, “Zaman zaman iyi oynadık, istediğimiz olmadı. Bize gelen takımlar kapanan takımlar oluyorlar. Sıkı defans yapıyorlar. Bugünde bunu aşmak biraz zor oldu. Bu takımımızdaki yorgunluktan da olabilir. Şuanda bizim takımımıza kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Çünkü herkesten önce sezon açtık. Takım gayet iyi hiç bir sorunumuz yok. Lige konsantre olmakta biraz sıkıntı yaşayabilirler. Buda gayet doğaldır. O da maalesef böyle sıkıntılara yol açıyor. Ben takımımdan memnunum herkes elinden geleni yaptı. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilirdik. Ama şansız bir gol yedik.” ifadelerini kullandı. 

Önümüzdeki maçlarda bu karşılaşmayı telafi edeceklerini aktaran Çalımbay şunları ifade etti: 

“Her şeyden önce iki gün sonra Kopenhag takımı ile bir maçımız var. Ondan sonra Trabzonspor karşılaşacağız. Üç gün sonra tekrar Kopenhag ile oynayacağız. Önümüzde yoğun bir süreç var. Geçen sezona da bu sıkıntılar ile başlamıştık. Yine aynı şekilde başlıyoruz. Önümüzdeki haftalarda bambaşka bir takım olacağız. Her şeyi telafi edeceğimize inanıyorum. Seyircimizin bugün az olması da bizi etkiledi. Taraftarımızla güzel şeyler yaptık. Girişler konusunda gerekli çalışmalar yapılırsa, taraftarımızla yeniden güzel şeyler yapacağız, güzel başarılar elde edeceğiz.”

İttifak Holding Konyaspor’un teknik sorumlusu Ersan Parlatan, “Sezona galibiyet ile başladığımız için çok mutluyuz.” dedi.

Parlatan, karşılaşmanın ardından Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında, Sivasspor hücum geçişlerinde etkili olan bir takım olduğunu buna karşın önemli bir galibiyet elde ettiklerini kaydetti.

Karşılaşmada istedikleri futbolu 90 dakikaya yayamadıklarını ifade eden Parlatan şunları kaydetti: 

“Belki maçın ilk devresinin son 15 dakikasında bu düzenden biraz koptuk, biraz uzaklaştık. Neticede oyun dengeliydi. Her iki takım da birbiri için tehdit oluşturdu. Futbolda bazen böyle hatalar sonucu belirleyebiliyor. Bizim adımıza şanslı bir durumdu. Burada, deplasmanda 1-0 galip gelmek bizim açımızdan çok önemli. Çünkü Sivasspor, Avrupa kupalarında 4 maç yaparak belli bir ritmi yakalamış bir takım. Bizim için sezonun ilk maçında bu bir dezavantajdı. Ama bu sahada görülmedi. Dengeli bir oyun oldu. Takımımız gerçekten takım savunmasını çok iyi yaptı. Hep birlikte savunduk, kompakt bir oyun sergiledik. Zaman zaman oyunu domine ederek hızlı hücum geçişlerinde etkili olmaya çalıştık. Neticesinde galip geldik.”

Yorum Yap