Rusya’ya maça giden taraftarlarda Covid-19 salgını patladı

 Rusya’ya maça giden taraftarlarda Covid-19 salgını patladı

Finlandiya Sıhhat ve Refah Enstitüsünün 24 Haziran’da yaptığı açıklamada, St. Petersburg’dan geri dönenlerde Covid-19 salgınının baş gösterdiğini ve şimdiden yaklaşık 100 kişinin Covid-19 olduğunu belirtti.

Finlandiya Sıhhat ve Refah Enstitüsü’nden Sıhhat Güvenliği Yöneticisi Mika Salminen 24 Haziran’da yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası Finlandiya Rusya maçı için St Petersburg’a giden Finli taraftarları uyararak 72 saat içinde belirti olmasa bile Covid-19 testi olmaya çağırdı. Yönetici Salminen, Rusya’nın bilhassa Moskova ve St. Petersburg kentinde Covid-19 olay sayılarında yüksek artış yaşandığına değinerek Rusya’ya gereksiz seyahatlerden kaçınılmasını tavsiye etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SALGIN, RESTORANDAN KAYNAKLANDI

Maçtan dönen taraftarlarda Covid-19 olaylarının artarak yaklaşık 100’e ulaşması sebebiyle 26 Haziran’da bir ikaz daha yapan Finli sıhhat yetkilileri, maçtan dönenlerin kendilerini kesinlikle karantina altına almasını istedi.

Fin yetkililer, Fin turistlerin kimi korona enfeksiyonlarının izi St. Petersburg’daki Alpenhaus Restoran’ına kadar izlendi. Burayı ziyaret eden turistlerin özel dikkat göstermeleri tavsiye edilir” dedi.

Yorum Yap