Samsunspor’dan Ertuğrul Sağlam’a karşılık

 Samsunspor’dan Ertuğrul Sağlam’a karşılık

Ertuğrul Sağlam katıldığı bir TV programında Samsunspor’da geçirdiği dönem hakkında açıklamalarda bulundu. Aztopal, Sağlam’ın, ‘Samsunspor takımıyla play-off dahi oynamazdı’, ‘Yanlış transferler yapıldı’ ve ’70 puan alınması yalnızca bir hoca başarısıdır’ telaffuzları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ertuğrul Sağlam’ın bir tek Djedje transferine karşı çıktığını, en çok da Djedje’ye forma verdiğini tabir eden Mustafa Aztopal, “1 transfer hariç Ertuğrul Sağlam’ın ‘alalım’ demediği hiçbir oyuncu alınmadı. Mathias Couruer konusunda ısrarcı oldu. Biz olumsuzduk. İzleme komitesi ve ben de olumsuzdum. Çok ısrarcı oldu ve aldık. Açıklamalarım hiçbir oyuncuyu kötüleme maksadıyla olmayacak. Edwin Gyasi konusunda ısrarla isteyen Ertuğrul Sağlam’dır. Birinci yarı itibariyle ‘gitsin’ diyen de odur. Rahman Buğra Çağıran’ı sol bek alternatifi olarak isteyen de Ertuğrul Sağlam’dır. Biz ‘emin misin’ diye sorsak da bu transfer ısrarı hocadan gelmiştir. Devre ortasında gitmesini isteyen de hocadır. 1 tane oyuncunun transferinde Ertuğrul Sağlam’ın, ‘Normalde durmamam lazımdı ancak Samsunspor için duruyorum’ dediği transfer, karşı çıktığı transfer; Dja Djedje’dir. Liderimiz bu oyuncuyu istediğini ve inandığını söyleyerek almıştır. Ne tesadüftür ki tüm maçlarda misyon verdiği oyuncu da Dja Djedje’dir. Hocanın telaffuzlarına rağmen bunların hepsini açık açık söylemek gerekiyor. Onun dışında hocanın ‘alınmasını istemiyorum’ dediği hiçbir oyuncuyu getirmedik” formunda konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Söylemlerini takımdaki oyunculara saygısızlık olarak görüyorum”

Sağlam’ın telaffuzlarıyla takımdaki oyunculara saygısızlık yaptığını da lisana getiren Mustafa Aztopal, “Ertuğrul Sağlam, ‘Samsunspor takımıyla play-off dahi oynamazdı’ telaffuzunda bulundu. Dönem başında 25 Nisan’da ‘şampiyonluk kutlayacağız’ diye ben beyanat vermedim. Bu gruba inanmıyorsa neden şampiyonluk tarihi verdi? Herkesi de buna inandırarak söyledi. ‘Bu kadro aslında play-off’u bile zorlayamazdı’ demesini tüm dönemde misyon almış tüm oyunculara karşı ‘saygısızlık’ olarak görüyorum. Ben ve benim üzere birçok insan ise bu oyuncu kalitesi ile 70 puanı aldığını düşünüyorum” diye konuştu.

“70 puan alınması yalnızca bir hoca başarısıdır kelamını hakikat bulmuyorum”

70 puan toplanmasının hoca başarısı olmadığını vurgulayan Aztopal, şu sözlere yer verdi:

“Ertuğrul Sağlam’ın şanssız açıklamaları üzerine Samsuspor’u korumak durumundayım. ‘70 puan alınması yalnızca bir hoca başarısıdır’ demek, ‘Kötü transferler yapıldı, oyuncu kalitesi yetersizdi, ona karşın 70 puan alındı’ dersek ben de o vakit şunu sormak zorundayım. 90+2’de 9 kişi hamle ederken Giresunspor’a neden mağlup olduk? Berbere bitirip, dönemi şampiyon tamamlayabilirdik. Menemenspor’dan yediğimiz 2. golde nasıl savunmada hiç kimse yoktu ve teknik olarak neden müdahale edilemedi, 2 rakip oyuncusu tek başına nasıl gol attı? Ben de bunu sorgulayabilirim. Birinci Altınordu play-off maçında 1-0 mağlupken neden tıpkı taktik ve takımla 2. maça çıktık? Dün gördüğüm şanssız açıklamanın akabinde gereken gerçekleri açıklamak durumundayım. Ertuğrul Sağlam’ın verdiği emeklere hürmet duyarım lakin dün itibariyle, ‘O top benim kucağımda değil, sizin kucağınızda’ demek gerçek bir yaklaşım değildir.”

Yorum Yap