Şantaj yapan eski sevgilisini yakalattı

 Şantaj yapan eski sevgilisini yakalattı

Ankara’da oturan Y.D., toplumsal medya üzerinden tanıştığı Mersin’de yaşayan Nazmi K. ile sevgili oldu. Bir müddet internetten görüşen ve birbirlerine özel fotoğraflarını gönderen çift, daha sonra ayrıldı. Y.D.ye 17 Haziranda toplumsal medyadan mesaj gönderen Nazmi K., ‘Özel fotoğrafların elimde. Bana 50 bin TL göndermezsen fotoğraflarını internette yayarım’ diyerek tehdit etti. Y.D. ise parasının olmadığını fakat altın bileziklerini gönderebileceği yalanını söyledi.

POLİSLE İŞ BİRLİĞİ 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bayanın teklifini kabul eden Nazmi K., muhtemel tuzağa düşmemek için bilezikleri otobüsle Adana Merkez Otogara göndermesini istedi. Ankara Emniyet Müdürlüğüne giderek durumu bildiren bayan, polisle iş birliği yapıp, aldığı imitasyon bilezikleri Nazmi K.nin söylediği firmaya ilişkin otobüse verip, Adana’ya gönderdi. Ankara polisi, Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Gasp Ofis Amirliği gruplarına durumu bildirdi. Otobüsün muavininin telefon numarasını alan Nazmi K. ise Adana’ya gerçek yola çıktı.

PAKETİ ALIRKEN YAKALANDI

Firmayla bağlantıya geçen polis, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda otobüse müşteri üzere binerek, Adana’ya hareket etti. Başka ekipse otobüsteki kargoyu alacak Nazmi K.yi otogarda beklemeye başladı. Otobüsün perona yanaşmasının akabinde muavinin yanına giden Nazmi K., içinde Y.D.nin gönderdiği bileziklerin bulunduğu paketi teslim aldı. Bu sırada takipte olan polis, Nazmi K.yi yakaladı. Polisin otobüsü takip ettiği ve Nazmi K.nin gözaltına alındığı anlar ise kameraya yansıdı.

GÖNDERDİĞİ PARAYI İSTEMİŞ

Emniyete götürülen Nazmi K., sözünde, Y.D. ile sevgili olduk ve bana kendi isteğiyle fotoğraflarını gönderdi. Bağlantımız sırasında ona kesim parça olmak üzere toplam 50 bin TL gönderdim. Ayrılınca paramı geri istedim, vermeyince fotoğraflarını paylaşacağımı söyledim. Paramı geri almak için yaptım dedi.

‘Şantaj’ hatasından adliyeye sevk edilen Nazmi K., çıkarıldığı mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı. (DHA)

Yorum Yap